Новини: Промените в сезон 5.4 можете да откриете тук - http://forum.bgmafia.com/index.php?topic=65221.0

Автор Тема: Тема в помощ на Детективите!  (Прочетена 7264 пъти)

Rainstorm

• Лидер
  • *
  • Публикации: 710
  • Репутация +12/-7
  • Мирослав Асенов
Тема в помощ на Детективите!
« -: 20/10/2010 06:45:56 am »
Здравейте!
Първо искам да кажа че много от нещата, които ще пиша по-долу се знаят от голяма част от играчите;
но въпреки това не смятам че тази тема е излишна. Все пак непрекъснато се регистрират нови и нови потребители,
пък и точно такава тема няма във Форума.
Преди време бях обещал да напиша нещо и по тези въпроси, и най-накрая ще споделя още няколко мотива защо правя темата!

...
И така: да започнем по същество!

Първата ми работа, след като стана Детектив е малко подготвителна.
Отварям Класация- Онлайн Гангстери, и поставям линкове в горната лента ( играя с Мозила),
за определени страници от класацията, като ги преименувам с цифри, съответстващи на същите страници;
примерно през 2 или през 5 страници.
Това че понякога класацията е малко страници не е от значение, хубаво е да наредим линкове до 15-20 страница.
Това ще са линковете, наред с другите, които ни стоят в горната лента непрекъснато.

И сега да започнем упражнението по залавяне на гангстери!

Отиваме някъде, на произволна страница от класацията, да речем някъде по средата,
цъкаме на най- горния, зелен гангстер.
Ако няма риск се връщаме с Backspace (или "Алт + лява стрелка") на класацията, и проверяваме следващият зелен.
Хубаво е да се проверява от горе надолу.
В случай че хванем играч с риск (данъци), кликаме на бутона "Арестувай" ("Данъчни"),
и избираме дали да му искаме подкуп или направо да отива в затвора.

След това е необходимо да се върнем три стъпки назад (Backspace Х 3).
По този начин сме пак в класацията, на страницата на която преди малко сме арестували,
и проверяваме следващия... и така надолу, докато стигнем края на страницата;
след което преминаваме на следващата, или предишната (или произволна).
И така горните упражнения се повтарят.

Това е накратко "Анатомията на Ареста"!
...
Разбира се трябва да се действа бързо,
а определени линкове (в случая като горните, които споменах), връщането назад с Backspace;
търсене в страници, в които са повечето "Зелени",
и други малки тънкости улесняват значително процеса по арестуване!
...

А сега ще поразкажа още няколко неща, накратко;
тъй като ако тръгна да обяснявам подробно техники, тънкости и т.н. ще се наложи да изпиша още 10 пъти по толкова.
Затова ще допълвам темата впоследствие.
И разбира се, ако колегите Детективи имат желание да споделят своя опит,
нека се чувстват добре дошли, и да се включат по темата!

Част. II

Детективската стратегия е така наречената "Дефанзивна Стратегия".
Има си и своите плюсове, и своите минуси;
но при едно добро овладяване, при изградени навици; през сезоните,
дори бих казал и годините би се оказала много добра стратегия за хората които имат желание, време, търпение и т.н. да я упражняват.
И заслужава почетно място наред с другите тактики и стратегии!

Сега ще споделя с малко по-конкретни думи част от моя опит.
За близо две години, почти през цялото време съм бил Милиционер (само един сезон се изявявах като рекетьор),
въпреки че минах през какви ли не тактики и неща в Играта!

Хубаво е, в самото начало на сезона да се стане Детектив.
Дори в първите минути. По много причини!
Задължително нещо за Детектива е да придобие навици за контролиране на риска.
Задължително е също така да се научи да сваля риск за възможно най-кратко време;
посредством добре подбрана, и заучена комбинация от определени престапления по картата.
Също така умението Драйвър (плюс кола), колкото е възможно на по-високо ниво!
Освен че предоставя защита, риска спада по-бързо.
Куест "Ченгето" - непрекъснато!
Относно подкупите - Нощем, при малко онлайн и бавни бунтове е едно,
денем- ситуацията е съвсем друга, тъй че и това трябва да го имаме впредвид!

Ето накратко един стандартен "Работен ден".
(Разбира се, импровизации могат да се правят много):

Влизам в Играта!
Ако набия един- двама (или повече) "от Вход", добре; ако не, бият ме и имам 15 мин. щит.
Не бързам да бия.
Проверявам за задачи на бандата, поемам куест "Ченгето"... правя това онова, според случая;
и като останат 2-3 минути преди да ми падне щита, бия толкова колкото мога,
но риска ми да е малко под червената граница!
Тогава спирам да бия, и няма как- с вързани ръце съм. Лошо, но не е фатално!
Удрят ме, и на секундата свалям добрата кола (и всички останали добри и скъпи оръжия/кучета), и качвам Скейт.
И започвам с престъпления за сваляне на риск (комбинации - бол, аз съм си открил свои);
като редувам - Арести,сваляне на риск, други дейности... и пак същото в обратен ред (образно казано)!
Когато останат 2-3 минути до падането на щита ми, рискът трябва вече да ми е на 0;
и продължаваме пак по гореописаното:
качваме добра кола (евентуално оръжия)... бой... и т.н. и т.н.!
...
Ченге и Рекетьор не е много добра комбинация. Но не и невъзможна!
Има си трикове и пинизи, но и за тях ще пиша в някой следващ пост.
...

И още нещо:
Турнирите!
Когато има турнири по "Излизане от Затвора" и "Рекети" - тогава настъпва Рай за ченгетата!
И тук може да се пише много за тънкости, но следващия път.

Смяна на деня:
В първите секунди Данъчна Полиция трябва да действа "Със Скоростта на Светлината"!
...

Още много може да се говори по темата, но си запазвам правото за допълнения!

П.п:
Една от причините да напиша тази тема е следната:
Когато съм в Играта, било то в чата, или на ЛС;
получавам, наред с всякакви останали въпроси от потребители, и такива:
- "Как да арестувам?"
- "Кажи някои техники и тънкости!"
и т.н.

Отговарям им подробно,но смятам че ще е още по-добре, наред с отговорът в писмата,
да прикрепя линк от Форума, къде в разни теми нещата са описани много по-конкретно и детайлизирано!
Разбира се тук вече говоря по-общо, имайки впредвид всички останали теми за тактики, схеми и пр.
Пък и е много по-добре човек да чете на спокоиствие нещо, във Форума,
отколкото докато е в играта да чете ЛС, под формата на роман!
Даже преди време имах едно предложение, да се направи нещо като банка, архив... където да се събират
именно стратегии за играта!

П.п.п.:
И пак ще се върна малко нагоре.
Нека, колегите Детективи; ако имат желание, и не смятат че техните стратегии и техники са толкова секретни,
и тайни, да се чувстват поканени, и да ги споделят!
Аз лично съм на принципа че нещата трябва да се споделят, никога нищо не крия;
винаги предавам знанията си и опита си на хората които имат желание да научат нещо ново (принципно говоря).
Много е благородно да научиш някой на нещо!

...

Поздрави, и приятна игра!
М. Асенов

:)
« Последна редакция: 20/10/2010 06:19:02 pm от Rainstorm »
"Това е всичко друго, но не и Игра!" (Бат Сторми+Кака Дари)

"Понякога е много по- мъдро човек да си замълчи, отколкото да каже нещо!" (Бат Сторми)
"Когато няма какво да кажеш, просто не казвай нищо!" (Аврора)
"Само първите няколко "месеца" е трудно, после се "свиква"!"   Фр.Л.Райт  :)

tonq_

• Публикации: 342
  • Репутация +1/-0
  • ... пуцане му е мамата ...
Re:Тема в помощ на Детективите!
« Отговор #1 -: 21/10/2010 12:53:41 am »
Миро аз измам само нещичко да добавя :)

работете в екип и взаимно си пазете гърба така шанса да си изгубите лиценза неволно или да се ядосвате ,че сте попаднали 2 последователни пъти на един и същ гангстер и не можете да го арестувате значително намалява

все пак в реалния живот ченгетата си имат радиостанции ... ние пък си имаме ЛСта и скайп ;)

успех ;)
Млада прахосмукачка търси своя боклук в живота!
Най-много от всичко мразя кифли без шоколад да ми се правят на кроасани!!!

Amryy

• Публикации: 3
  • Репутация +0/-0
  • Реалния - Amryy (Калоян)
« Отговор #2 -: 23/01/2011 11:44:55 pm »
Много добра тема Миро :)
Всичко е написано както трябва.
Реалния - Amryy (Калоян)
Приятел = Предател

Димоoо

• Публикации: 41
  • Репутация +0/-5
  • ㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤ
« Отговор #3 -: 18/04/2011 08:11:25 pm »
Много добра тема ;)
Волята е онова нещо , което те кара да продължаваш напред , дори когато всичко останало ти казва , че си победен. Волята те прави неуязвим !
-Карлос Кастанеда

ivailo555

• Публикации: 22
  • Репутация +1/-0
  • Бавното е сигурно , а сигурното е бързо
« Отговор #4 -: 9/09/2011 06:28:22 pm »
Браво на автора за темата ;) .
... само ти знаеш какво искаш и какво не искаш ...

ma4oka

• Публикации: 16
  • Репутация +0/-0
  • Бавното е сигурно , сигурното - бързо.
    • http://pics.data.bg/albums/12055/%D0%BC%D0%BE%D0%B9%D1%82%D0%B5_%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B8/25e5fb86f0ad958064edc2732c802b14/prince_of_persia_4_1404
« Отговор #5 -: 22/10/2011 03:14:24 pm »
Имам няколко въпроса:
1- При арест колко опит дава?
2- При арест колко пари дава?
3- Ако взема подкуп 2 или 3 пъти подред влизам ли в затвора както в старите версии?
Бавното е сигурно , сигурното - бързо.

Бай Вътьо

• Публикации: 1516
  • Репутация +19/-13
« Отговор #6 -: 23/10/2011 04:42:00 am »
Имам няколко въпроса:
1- При арест колко опит дава?
2- При арест колко пари дава?
3- Ако взема подкуп 2 или 3 пъти подред влизам ли в затвора както в старите версии?

1. Опита, който взимаш от арест зависи от това колко ученик си или по накратко - Колкото опит ти дава една битка, толкова и един арест, също така както при битките, колкото по-голямо ниво е играча, който арестуваш толкова повече опит ти дава. :)
2. Ако арестуваш без подкуп 2000, ако искаш подкуп вече в зависимост от това, колко ти дава играча - 9000, 12600, 18000. :)
3. При взимане на подкуп получаваш риск, като вдигнеш прекалено много и те арестува друг детектив без да иска подкуп - Да, но ако се оставиш да те хване систем или просто някой друг ти поиска подкуп и разбира се си платиш - Не :)
Ден след ден живота си минава с бърза скорост, всичко си отива, друго остарява.. Обръщаш се назад и поглеждаш, след това се плашиш че нищо хубаво не виждаш.. Замисляш се за миг "Бог ми прощава " и тази мисъл, знам, те успокоява.. Но въпреки това сълзите са в очите ти, усещаш натежал е камъка в гърдите ти.. Продължаваш да вървиш по мъгливата алея, устремен към края и на нея, мъглата става гъста и те задушава, опитваш се да дишаш, но не ти се получава.. След още крачка си вече на земята.. Оглеждаш се за някой, да те извади от лайната.. Искаш времето назад да върнеш, но не можеш.. Нямаш сили сам да си помогнеш..

matematik

• Публикации: 1
  • Репутация +0/-0
« Отговор #7 -: 23/10/2011 10:10:23 am »
1. Опита, който взимаш от арест зависи от това колко ученик си или по накратко - Колкото опит ти дава една битка, толкова и един арест, също така както при битките, колкото по-голямо ниво е играча, който арестуваш толкова повече опит ти дава. :)
2. Ако арестуваш без подкуп 2000, ако искаш подкуп вече в зависимост от това, колко ти дава играча - 9000, 12600, 18000. :)
3. При взимане на подкуп получаваш риск, като вдигнеш прекалено много и те арестува друг детектив без да иска подкуп - Да, но ако се оставиш да те хване систем или просто някой друг ти поиска подкуп и разбира се си платиш - Не :)

мерси за пояснението

ma4oka

• Публикации: 16
  • Репутация +0/-0
  • Бавното е сигурно , сигурното - бързо.
    • http://pics.data.bg/albums/12055/%D0%BC%D0%BE%D0%B9%D1%82%D0%B5_%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B8/25e5fb86f0ad958064edc2732c802b14/prince_of_persia_4_1404
« Отговор #8 -: 23/10/2011 12:23:19 pm »
Благодаря :)
Бавното е сигурно , сигурното - бързо.

Rainstorm

• Лидер
  • *
  • Публикации: 710
  • Репутация +12/-7
  • Мирослав Асенов
« Отговор #9 -: 23/10/2011 04:41:22 pm »
Само да допълня една незначителна подробност:
При арест с подкуп- при положение че е даден такъв, арестувания плаща 18 000$, а арестуващия получава 16 200$.
1 800 кинта отиват... ммм... как да го кажем!?  ::)    Да приемем че отиват в "Държавата"!

Едит:
И още една подробност- рискът за ченге което е взело подкуп е точно 50 единици.

:)
« Последна редакция: 23/10/2011 04:45:54 pm от Rainstorm »
"Това е всичко друго, но не и Игра!" (Бат Сторми+Кака Дари)

"Понякога е много по- мъдро човек да си замълчи, отколкото да каже нещо!" (Бат Сторми)
"Когато няма какво да кажеш, просто не казвай нищо!" (Аврора)
"Само първите няколко "месеца" е трудно, после се "свиква"!"   Фр.Л.Райт  :)

Gettre

• Публикации: 1
  • Репутация +0/-0
« Отговор #10 -: 24/10/2011 09:25:04 pm »
Здравейте, използвам Mozila v7.0.1 и проблема ми е че не ми излиза бутончето "арестувай"  :( Някакви предположения защо може да е така ?  :(
България над всичко !!

Бай Вътьо

• Публикации: 1516
  • Репутация +19/-13
« Отговор #11 -: 25/10/2011 06:44:18 am »
Не ти излиза или не го търсиш където трябва? Иначе спокойно може да смениш браузъра.. Пробвай Гугъл Хром, Опера - с нея няма да ти е удобно най-вероятно, Сафари - и то не е лошо :)
Ден след ден живота си минава с бърза скорост, всичко си отива, друго остарява.. Обръщаш се назад и поглеждаш, след това се плашиш че нищо хубаво не виждаш.. Замисляш се за миг "Бог ми прощава " и тази мисъл, знам, те успокоява.. Но въпреки това сълзите са в очите ти, усещаш натежал е камъка в гърдите ти.. Продължаваш да вървиш по мъгливата алея, устремен към края и на нея, мъглата става гъста и те задушава, опитваш се да дишаш, но не ти се получава.. След още крачка си вече на земята.. Оглеждаш се за някой, да те извади от лайната.. Искаш времето назад да върнеш, но не можеш.. Нямаш сили сам да си помогнеш..

M1st3r_X

• Публикации: 243
  • Репутация +0/-0
« Отговор #12 -: 15/07/2012 09:51:30 am »
Напишете нова стратегия за настоящия сезон. Сега като гледам тактиката е да си ниско ниво с много респект и атака. Това става невъзможно с арестите. Бях ченге за 3 дни и вдигнах 7 нива, при което доста изостанах от играчите със същото ниво. При ден на опита се е случвало почти 3 нива да вдигна. Как да компенсираме бързото вдигане на опит и малкото тренировки, ако нямаме кредити/връзки за допълнително трениране. Все пак излиза доста скъпо.

dobs7z

• Публикации: 2436
  • Репутация +13/-22
« Отговор #13 -: 15/07/2012 10:42:10 am »
Напишете нова стратегия за настоящия сезон. Сега като гледам тактиката е да си ниско ниво с много респект и атака. Това става невъзможно с арестите. Бях ченге за 3 дни и вдигнах 7 нива, при което доста изостанах от играчите със същото ниво. При ден на опита се е случвало почти 3 нива да вдигна. Как да компенсираме бързото вдигане на опит и малкото тренировки, ако нямаме кредити/връзки за допълнително трениране. Все пак излиза доста скъпо.
След като, ако имаш връзки ги компенсираш със стимуланти ще почнеш да се оплакваш, че не можеш да си правиш куестовете..;)

levskara12

• Публикации: 215
  • Репутация +0/-1
  • Ника ми в играта е Blue_Cat
« Отговор #14 -: 12/01/2013 09:57:30 am »
Има и друг начин гледате тези в турнира по опит, излизане от затвора и победи ;)
-К'во става?
-Тва дет на теб не ти става!
-Малките презервативи?