Новини: Промените в сезон 5.4 можете да откриете тук - http://forum.bgmafia.com/index.php?topic=65221.0

Автор Тема: Интелектуалец  (Прочетена 17046 пъти)

Makoun

• Гост
Интелектуалец
« -: 24/10/2011 04:27:28 pm »
Да ви питам освен зомбирането в мафията , колко от вас отделят част от времето си , да прочетат някоя книга? Ако да, какъв жанр обичате, и каква е последната книга която четете?
Моля не успамвайте темата по обичайния начин, уважавайте поне малко хората в този форум (визирам хората които винаги пишат за  да не се каже че не са писали)

Бай Вътьо

• Публикации: 1516
  • Репутация +19/-13
Re:Интелектуалец
« Отговор #1 -: 24/10/2011 04:37:35 pm »
"Die Hölle ist überal" мистерия :)
Ден след ден живота си минава с бърза скорост, всичко си отива, друго остарява.. Обръщаш се назад и поглеждаш, след това се плашиш че нищо хубаво не виждаш.. Замисляш се за миг "Бог ми прощава " и тази мисъл, знам, те успокоява.. Но въпреки това сълзите са в очите ти, усещаш натежал е камъка в гърдите ти.. Продължаваш да вървиш по мъгливата алея, устремен към края и на нея, мъглата става гъста и те задушава, опитваш се да дишаш, но не ти се получава.. След още крачка си вече на земята.. Оглеждаш се за някой, да те извади от лайната.. Искаш времето назад да върнеш, но не можеш.. Нямаш сили сам да си помогнеш..

Rainstorm

• Лидер
  • *
  • Публикации: 710
  • Репутация +12/-7
  • Мирослав Асенов
« Отговор #2 -: 24/10/2011 04:59:14 pm »
Хм!
Изненадващ въпрос! И добър!!!    :)
Я сега да видим кой как ще отговори.

Бат' Сторми няма да скромничи.
За целия си съзнателен живот, демек от как се е научил да чете- това са може би около 35 години (вече не помня на колко години съм бил когато съм започнал да сричам буквички и да чета), и е хванал първата книжка в ръка,
та до ден днешен- без да се хвали, но е изчел няколко вагона с книги!  

- Жанрове- Хм  ::) Сложен въпрос! Трудно ми е да отговоря. Всякакви жанрове харесвам и чета.
- Последните няколко книги които съм отварял и са ми под ръка (тия дни, и последните седмици и месеци):
1. Пластична Анатомия на Готфрид Бамес - припомням си я малко, и я ползвам по-скоро като справочна литература.
2. Пътеводител на Галактическия Стопаджия (четох я наскоро, за незнам кой си път).
3. Няколко стари издания на Български Народни Приказки, от 80те години- това преглеждах последните две седмици,
малко в професионален аспект, тъй като подготвям илюстрации в ретро стил, за предстоящо издание... трябваше да
разглеждам графичното оформление, за да се потопя и да хвана стила, но взех че се зачетох и в приказките.

:)

"Това е всичко друго, но не и Игра!" (Бат Сторми+Кака Дари)

"Понякога е много по- мъдро човек да си замълчи, отколкото да каже нещо!" (Бат Сторми)
"Когато няма какво да кажеш, просто не казвай нищо!" (Аврора)
"Само първите няколко "месеца" е трудно, после се "свиква"!"   Фр.Л.Райт  :)

ънкноун

• Публикации: 351
  • Репутация +0/-11
« Отговор #3 -: 24/10/2011 05:12:49 pm »
всяка събота сутрин във wc-то новия вестник,иначе обичам да препорчитам любими книги.например:
Грешката на резидента - руска,за шпиони
Сребърната пътека - българска за диверсанти и ДС
Капитан блъд - без коментар
Капитани на фрегати - за пътешествията на капитан Кук,капитан Лаперуз и някои други
и разбира се всичките ми 20-тина книги-игри

7 години не пуших,не пих,не взимах наркотици и тръгнах 1-ви клас

ThatSomeone

• Публикации: 272
  • Репутация +3/-3
« Отговор #4 -: 24/10/2011 05:37:16 pm »
2. Пътеводител на Галактическия СтоРМаджия.

Тази трябва да се прочете :D

Иначе имам няколко книжки на Матю Райли, наистина са много увлекателни. Редовно си ги препрочитам.
Тази година съм чел Game of thrones, една книга от поредицата Dragonlance. И двете на английски, от поредицата за дракончетата взаимствах първият си ник в играта Palin. Като цяло не ми остава много време за четене или поне така се оправдавам, веднага заспивам като отворя книга, филмите повече ми привличат вниманието.

В момента по препоръка на приятел чета "Духовно здраве" на Генадий Малахов. Такива едва ли четат много хора във форума, включително и аз, но се оказа интересна, докато се прибирах вчера с влака прочетох почти 100-ина страници ( от 400 ) и смятам да довърша започнатото, а защо да не взема впредвид някой и друг съвет.

Общо взето чета всичко от до, но са ми най-интересни криминалета, приключенски, мистерии :)

П.С. Книгите не вредят никому, не е лошо поне от време на време да чете човек. Обогатява си речника, научава много по-добре езика. Пък и всяка прочетена книга оставя следа в съзнанието на човека.
« Последна редакция: 24/10/2011 05:41:18 pm от ThatSomeone »
Високи, сини планини,
Реки и златни равнини
Небе, по-нежно от коприна –
Това е моята родина!

Rainstorm

• Лидер
  • *
  • Публикации: 710
  • Репутация +12/-7
  • Мирослав Асенов
« Отговор #5 -: 24/10/2011 06:05:51 pm »
Браво!
Добре тръгна темата.    :)

Аз ако се върна по- назад във времето, т.е. от началото на годината насам- още доста книжки съм отварял.
И въпреки че не ми остава много време за четене последните години от много работа и ангажименти, все пак се старая да намирам такова.
Ето още малко неща от последните 10на месеца:
- Хармония на Парашкев Хаджиев (нещо като настолна книга ми беше дълги години).
- Историята на Дженезис
- Дневник на Микеланджело- Лудия
- Конструктивна перспектива (някакво старо издание, от 70те години)
- И още няколко.

П.п.:
По-горните и преди съм ги чел. Просто изброявам тези който се сещам да съм отварял последните месеци!
Също така наскоро намерих един кашон със списания Дъга (старите Дъги, от 80те), пълна колекция- любимото ми списание като бях малък,
та два- три дни ги разглеждах с интерес... и носталгия!

:)
"Това е всичко друго, но не и Игра!" (Бат Сторми+Кака Дари)

"Понякога е много по- мъдро човек да си замълчи, отколкото да каже нещо!" (Бат Сторми)
"Когато няма какво да кажеш, просто не казвай нищо!" (Аврора)
"Само първите няколко "месеца" е трудно, после се "свиква"!"   Фр.Л.Райт  :)

Ani

• Публикации: 432
  • Репутация +0/-0
« Отговор #6 -: 24/10/2011 06:23:32 pm »
Чета предимно вечер преди да заспя.
Последния месец четох книжка с фламандски легенди; започнах "Отвъд реката, сред дърветата" на Хемингуей, но признавам, че не ме "грабна" и я зарязах бързо-бързо. Сега съм на новелите на Т. Капоти и определено много добре върви четенето.

Любим жанр - ужаси, а любим автор - естествено великият Стивън КИНГ :) Последната негова книга, която четох, е Томинокърс (или Томичукалата, както я превеждат  ;D). A любимата ми "То" започнах да я препрочитам за 12 път (целта е да я науча наизуст  :D ) . Бончо, взимай пример  ;D

Поздравления за темата :)

TylеR

• Публикации: 354
  • Репутация +0/-9
« Отговор #7 -: 24/10/2011 07:08:07 pm »
Дзен и изкуството да се поддържа мотоциклет!

Философска, преплетена, сложна, едновременно с това елементарна, не 3а всеки, поучителна...

Бас хващам, че до 50 страница няма да стигнат и половината "умни" тук :)
Усмивчо

Усмивчо 2

TodoroW7

• Публикации: 1
  • Репутация +0/-0
« Отговор #8 -: 24/10/2011 07:17:00 pm »
Преди 10-тина дена прочетох Хари Потър и Философският Камък , а сега чета едни Индийски народни приказки  :o

MJoy

• Админ
  • Публикации: 583
  • Репутация +1/-1
« Отговор #9 -: 24/10/2011 09:57:29 pm »
Малко  странни предпочитания имам, но съм се запалила по поредицата на Тери Пратчет  "Светът на диска"- вярно 30 книги са, но съм решила да изнамеря и прочета всичките. Тъй като нямам възможност да ги чета последователно а и не се налага в момента съм преполовила  „Подвижни образи“ ( Moving Pictures) Книгата е в жанр хумористично фентъзи  :)
Тъй като малко трудно си намирам книгите от поредицата (без да ги закупувам) направих малка пауза, която запълних с "Търговецът на оръжие"
на Хю Лори, когото повечето познавате като доктор Хаус от едноименния сериал, но повярвайте ми като писател е също толкова добър .
Не стига, че гърми да ме трепе, а и святка....да види къде съм.

Nationalist

• Публикации: 50
  • Репутация +0/-1
« Отговор #10 -: 24/10/2011 09:59:44 pm »
Чета списания National Geographic или блъскам в нас или във фитнеса :D

Наблюдател

• Лидер
  • *
  • Публикации: 183
  • Репутация +1/-1
« Отговор #11 -: 24/10/2011 11:25:51 pm »
Определено на мен Агата Кристи се превърна в любимия ми автор последната година (няма да казвам кой е виновен :D). Ясно става че съм фен на криминалните романи, като за любим мога да определя " Десет малки негърчета ", просто защото той ме "зариби" по Агата Кристи. Полседно прочетох "16.50 от гара Падингтън", преди няколко седмици. От тогава не ми е оставало време да отворя книга за съжаление  :(

M1pC

• Публикации: 65
  • Репутация +0/-0
« Отговор #12 -: 24/10/2011 11:30:34 pm »
Мисля да прочета "Илиадата" на Омир

Fissesangen

• Публикации: 1139
  • Репутация +3/-5
« Отговор #13 -: 25/10/2011 01:15:51 am »
Любим жанр - ужаси, а любим автор - естествено великият Стивън КИНГ :) Последната негова книга, която четох, е Томинокърс (или Томичукалата, както я превеждат  ;D). A любимата ми "То" започнах да я препрочитам
Поздравления за темата :)

Makoun

• Гост
« Отговор #14 -: 25/10/2011 09:00:11 am »
определено обичам и аз Стивън Кинг . Чели ли сте "Гробище за домашни любимци" , инъче вчера си взех дебелото томче на Старогърци митове и легенди (интересно четиво за мен)