Новини: Промените в сезон 5.4 можете да откриете тук - http://forum.bgmafia.com/index.php?topic=65221.0

Автор Тема: Интелектуалец  (Прочетена 17044 пъти)

DiSrespect

• Админ
  • Публикации: 477
  • Репутация +2/-2
  • hip-hop хоп-троп
Re:Интелектуалец
« Отговор #15 -: 25/10/2011 10:01:02 am »
В последно време съм по-скоро ориентиран към специализирана литература.
Guerilla marketing на Левинсън.

Темата - залепена.
...наглед всичко е просто и всеки дава мнение, един - ей така, друг за поощрение.

aziska1

• Публикации: 37
  • Репутация +0/-0
« Отговор #16 -: 25/10/2011 10:20:42 am »
Напоследък съм на вълна криминалета,предимно от Татяна Полякова и Христо Калчев :)

Ra3oR

• Лидер
  • *
  • Публикации: 752
  • Репутация +13/-11
  • LOVER! I love u !
« Отговор #17 -: 25/10/2011 12:05:46 pm »
Последната книга която прочетох беше 'Интериор - история и теория'

Препоръчвам за професионалисти занимаващи се и искащи да надградят знанията си в сферата на интериора и дизайна като цяло. Цветознанието и други. Достъпно четиво и за любознателни.

Това лято прегледах книги и за осветление и осветителни тела. Стоманени конструкции. Имах щастието да се запозная от близо с Източната (азиатската архитектура) както и с тяхната култура.
Кефи ме да се бъзикам, закачам, шегувкам и ебавам с вас ве, маняченца... Какъв е проблема??? Why so serious???

И за мен е задължително да се пишат само хубави неща, защото само това заслужавам!

ultra-vanio

• Публикации: 37
  • Репутация +0/-5
« Отговор #18 -: 25/10/2011 03:26:42 pm »
Христо Калчев :)

Много хубави книги има тоя човек, чел съм и чета от време на време книги, но неговите винаги са ме грабвали, а и пише много вярни неща...

Йекстазито ;d

• Публикации: 539
  • Репутация +14/-5
  • живот като на сън (:
« Отговор #19 -: 25/10/2011 03:53:43 pm »
"Аз, Бойко" :D
Знаеш ли как си разрешавам проблемите? Или плащам или стрелям :)

Rainstorm

• Лидер
  • *
  • Публикации: 710
  • Репутация +12/-7
  • Мирослав Асенов
« Отговор #20 -: 25/10/2011 03:58:43 pm »
Христо Калчев

Навремето се познавахме лично с Христо Калчев, лека му пръст.
Не един и два пъти сме се напивали навремето, края на 90те. във Варвара, и сме осъмвали по тамошните кръчми,
разговаряйки за Живота, Мафията, Вселената... и всичко останало.
(Даже в два романа беше описал подробно мои работи от края на 90те години- две от заведенията когато тогава направих:
Дискотека "Нерон", и "Нерон. 2"(бившия Летен Театър)).

Всичките му книги съм изчел. Голям автор!
(Препоръчвам го на всички които видят тази тема).

:)
« Последна редакция: 25/10/2011 04:05:39 pm от Rainstorm »
"Това е всичко друго, но не и Игра!" (Бат Сторми+Кака Дари)

"Понякога е много по- мъдро човек да си замълчи, отколкото да каже нещо!" (Бат Сторми)
"Когато няма какво да кажеш, просто не казвай нищо!" (Аврора)
"Само първите няколко "месеца" е трудно, после се "свиква"!"   Фр.Л.Райт  :)

The_Boy

• Публикации: 132
  • Репутация +0/-1
« Отговор #21 -: 25/10/2011 04:01:07 pm »
Последната книга която четох беше "Под игото" на Иван Вазов

mashin

• Публикации: 125
  • Репутация +5/-2
« Отговор #22 -: 27/10/2011 02:37:13 am »
До тук всички изброени съм чел. Стивън Кинг дълги години ми беше любимия автор. Дори "Алексис Машин" и "Пътят на Машин" са от негова творба с името "Тъмната половина" . Харесват ми повече тези които пише под името Ричард Бакман, като "Пътна мрежа" и " Дългата разходка" , но харесвам всичките по принцип.
Друг любим автор ми е Джеймс Клавел. Тайпан, Цар Плъх, а настолната ми беше "Шогун"- една невероятна творба, препоръчвам я на всички.
Харесвам Джон Стайнбек с "На изток от рая" и "Тортила Флет"
Естествено това не са всичките ми любими,но вие прочетете тези и ще ви кажа и още.
Обожавам поезията. Предпочитам българската, всичко от нея, но любим от чуждите ми е Байрон. В друг пост ще публикувам любими стихове,защото от тела се пише по трудно и ме мързи. Само ттябва да убедя Валерия2010 да ми стане за малко от компа. :)
« Последна редакция: 27/10/2011 02:39:20 am от mashin »

Rainstorm

• Лидер
  • *
  • Публикации: 710
  • Репутация +12/-7
  • Мирослав Асенов
« Отговор #23 -: 29/10/2011 04:44:30 am »
Диш! Уважавам!
Всичко което изброи е много добро, няма нещо което да не съм чел от по-горе изброените.
Само да добавя още няколко заглавия от (преди години... и все още, един от любимите ми автори) Дж. Стайнбек:
-"Улица Консервна"
-"Благодатния четвъртък"
-"За мишките и хората"

П.п.:
Предлагам това да се превърне в една по-комплесна, литературна тема; от която Форума може единствено да спечели.
Всеки който има желание да споделя, да препоръчава заглавия и автори които някога е чел.
Да разказва и споделя свои мнения и впечетлания!

П.п.п.:
От известно време се каня, а иначе от много дълго време го мисля;
и скоро ще го направя (пак)- едно предложение за форума.
Всъщност вече имаше такова предложение, но никой не му обърна внимание. За огромно съжаление.
А именно- да се създаде нов раздел със заглавие "Култура и изкуство"!
Не може да има раздел "Спорт", а да липсва такъв за "Култура и изкуство", който при всички случаи би трябвало да е много по-стойностен и важен!
Това едва ли не може да се приеме за дискриминация, и трябва само да съжаляваме че все още няма такъв раздел във форума!
Аз лично ще настоявам винаги, и занапред- да се обърне внимание на по-горното!
Благодаря!

« Последна редакция: 29/10/2011 05:07:20 am от Rainstorm »
"Това е всичко друго, но не и Игра!" (Бат Сторми+Кака Дари)

"Понякога е много по- мъдро човек да си замълчи, отколкото да каже нещо!" (Бат Сторми)
"Когато няма какво да кажеш, просто не казвай нищо!" (Аврора)
"Само първите няколко "месеца" е трудно, после се "свиква"!"   Фр.Л.Райт  :)

TylеR

• Публикации: 354
  • Репутация +0/-9
« Отговор #24 -: 29/10/2011 05:30:32 am »
3а мишките и хората - четиво 3а бгмафия :) препоръчвам на много хора, особенно панди3чиите
Усмивчо

Усмивчо 2

Makoun

• Гост
« Отговор #25 -: 29/10/2011 10:38:20 am »
ами подкрепям бачо ви сторми , нужно е малко да се помисли за такава секция в раздел лафче .
не може след всеки мач на левски и цска да гледам как се псуват и какво ли още не , в отдела ви за спорт, а да не се отделя място за кино ,театър , литература , музика , полезна информация като история и география и прочие , и прочие , нека дечицата които имат време да се редят на майка , да научат поне нещо умно.

kIk0

• Публикации: 170
  • Репутация +0/-5
  • Смърта е път към друг свят..
« Отговор #26 -: 29/10/2011 01:34:31 pm »

-"За мишките и хората"

чел съм я ..  :)
аЙ сИКтир ве ...

DiSrespect

• Админ
  • Публикации: 477
  • Репутация +2/-2
  • hip-hop хоп-троп
« Отговор #27 -: 29/10/2011 02:17:56 pm »
iЛидерът
...наглед всичко е просто и всеки дава мнение, един - ей така, друг за поощрение.

MJoy

• Админ
  • Публикации: 583
  • Репутация +1/-1
« Отговор #28 -: 2/11/2011 11:46:31 am »
Да се върнем към основният замисъл на темата а предният пост ще го подмина с неглежащо намигване  ;)
 Обичам да чета книги, но не електронните издания.. някак си се губи магията , която те обзема при отваряне на страниците.
Винаги съм се дразнила, когато дам някоя книга от библиотеката си и ми я върнат с подгънати краища на листа или зацапана корица...Неприятно е
И така по темата- Все още не съм довършила книгата, която чета, но ми  дадоха друга на Паулу Коелю "Победителят е сам " и тъй  като фактора време е решаващ ще прочета нея . Някой ако я е чел може да ме посъветва дали си заслужава или да продължа със започнатата преди нея.
Не стига, че гърми да ме трепе, а и святка....да види къде съм.

mashin

• Публикации: 125
  • Репутация +5/-2
« Отговор #29 -: 2/11/2011 10:24:21 pm »
Юле, четох една книга от този модерен автор. Разказваше се за един, който търси съкровище и мина по всякакви пътища за да намери съкровището там от където е е тръгнал. Мисля, че се казваше " алхимикът"
Определено не ми харесва този автор- толкова хубави поуки, а ги разказва по смешно шантав начин,сякаш иска да измести "Малкия принц" ,което за мен е грозно. Не бих прочел друга негова книга. На тази познах края още от 10-тата страница, вероятно и другите му са такива.
По повод коментарите за творбата на Стайнбек " За мишките и хората" ,склонен съм да вярвам само на Сторми,че я е прочел, и то даже и заглавието не е запомнил. Тук става въпрос за един малоумен, който носи мишка в джоба си като плюшена играчка,защото е пухкава. Този същия убива едно момиче в края. Мисля,че не сте разбрали посланието на автора,за да ви харесва тази трагедия. Това е послание за друг вид хора,не за българи,където тези неща са във вски ежедневен вестник, и не правят нужното впечатление. Харесва ми,но определено не е най-доброто от писателя според мен.
Прочетете трилогията "железният светилник" и "Време разделно" ,за да се начетете на действителни трагедии от нашето минало,които засенчват чуждите по всичко
« Последна редакция: 2/11/2011 10:32:12 pm от mashin »