Новини: Промените в сезон 5.4 можете да откриете тук - http://forum.bgmafia.com/index.php?topic=65221.0

Автор Тема: Как да намираме бой (v.3.0)  (Прочетена 2307 пъти)

ОбичамРусиКаки

• Глобален модератор
  • Публикации: 5275
  • Репутация +35/-35
  • thunderr123
Как да намираме бой (v.3.0)
« -: 22/03/2012 07:43:33 pm »
Здравейте, реших да обясня за по-новите играчи как може да се намира бой в играта. И така:

Първото място, от което доста хора правят битките си е "Намери бой", бутона се намира на лентата над мапа Ви -
Бутона изглежда ето така - .
Ще ви излезе една страница със гангстери, но тя не е само една. Има още доста страници - .
В "Намери бой" можете да намерите гангстери с 8 нива разлика от вашето ниво на развитие. Пример; Ако вие сте 20 ниво, съответно тук ще бъдат разпределени на съответен брой страници по 30 гангстера на всяка и те ще са от 12 до 28 ниво. Защо 12 ли? Ами защото тази опция показва гангстери 8 нива над вашето и 8 нива под вашето ниво, в случая - 20-8=12 ниво и 20+8=28 ниво. Да не забравя - за да печелите опит, вие трябва да биете максимум хора с 5 нива под вашето, ако вие сте 20 ниво и биете някой 14 - няма да ви даде опит, защото ограничението е 5 нива. За да печелите опит от хора с над вашето ниво, няма ограничение. И 50 ниво да набиете някой, ако вие сте 20 - пак ще спечелите опит.

Другото място от което вие можете да намерите гангстери за да биете е следващата опция, която отново се казва "Намери бой". Странно нали?  ;D Но, тя вече работи по друг начин за който ще ви обясня в момента.

За да намерите другата опция "Намери бой", цъкате на предният бутон на Намери бой, който се намира над мапа ви - ,
след това отгоре на лентата - ;
ще видите другият бутон "Намери бой" обозначен по този начин - .

От тук можете да намирате вече бой по по-лесен начин.
Би трябвало да ви излезе ето това (съответно с вашият ник и показатели от ляво), а от дясно в последствие ще видите избраният ви противник, колко респект и кое ниво е:
За да намерите противник, вие можете да избирате от 3 опции.

1. По-слаб противник.
2. Равностоен противник.
3. По-силен противник.

Ето как изглежда и менюто - .

В "категорията" (така да се изразя  ;D) - По-слаб противник, гангстерите които системата ще Ви търси ще са с няколко нива под вашето.
В следващата категория - Равностоен противник, гангстерите които системата ще Ви търси ще са същото ниво като вашето, или 1 ниво под вашето.
В последната - трета категория - По-силен противник, гангстерите които системата ще Ви търси ще са с няколко нива над вашето.

И така, избирате в менюто една от трите опции по ваш избор и натискате бутона от долу - ТЪРСЕНЕ - .

Всяко търсене ще ви струва по 100 игрови пари.

И едно трикче, което ще ви улесни;
Ако искате да печелите повече опит, започнете да търсите бой от класацията по нива.
Първо цъкате на -
След това цъкате на -
и започвате да търсите от първата страница, до страницата на която вече нивата над гангстерите са с по 5 под вашето, защото няма да ви дава опит.

Надявам се че съм успял да помогна поне малко. Благодаря за отделеното време!
Извинявам се ако съм пропуснал нещо. Запазвам си правото на edit.

Rainstorm

• Лидер
  • *
  • Публикации: 710
  • Репутация +12/-7
  • Мирослав Асенов
Re:Как да намираме бой (v.3.0)
« Отговор #1 -: 22/03/2012 08:04:45 pm »
Само дето забрави да благодариш на Бат' Сторми, за дето ви даде идеята за темата!
Иначе: +1!

П.п.:
Щех да я напиша отдавна темата, ма го оставих (нарочно) на вас!   ;) :)

П.п.п.:
Има още много трикове и пинизи към тая работа, които ще ви улеснят много живота.
Но ще ви обясня всичко детайлно и подробно. Скоро!
(Като имам малко повече свободно време).

:)
« Последна редакция: 22/03/2012 08:09:12 pm от Rainstorm »
"Това е всичко друго, но не и Игра!" (Бат Сторми+Кака Дари)

"Понякога е много по- мъдро човек да си замълчи, отколкото да каже нещо!" (Бат Сторми)
"Когато няма какво да кажеш, просто не казвай нищо!" (Аврора)
"Само първите няколко "месеца" е трудно, после се "свиква"!"   Фр.Л.Райт  :)

dobs7z

• Публикации: 2436
  • Репутация +13/-22
« Отговор #2 -: 22/03/2012 08:21:18 pm »
Аз защо не виждам това където да си избираш играчи по-слаби / по-силни / равностоини.. ?

Бай Вътьо

• Публикации: 1521
  • Репутация +19/-13
« Отговор #3 -: 22/03/2012 08:25:33 pm »
Трябва да си вип  ::)
Ден след ден живота си минава с бърза скорост, всичко си отива, друго остарява.. Обръщаш се назад и поглеждаш, след това се плашиш че нищо хубаво не виждаш.. Замисляш се за миг "Бог ми прощава " и тази мисъл, знам, те успокоява.. Но въпреки това сълзите са в очите ти, усещаш натежал е камъка в гърдите ти.. Продължаваш да вървиш по мъгливата алея, устремен към края и на нея, мъглата става гъста и те задушава, опитваш се да дишаш, но не ти се получава.. След още крачка си вече на земята.. Оглеждаш се за някой, да те извади от лайната.. Искаш времето назад да върнеш, но не можеш.. Нямаш сили сам да си помогнеш..

Бачи Кико

• Публикации: 153
  • Репутация +4/-1
  • Смърта е път към друг свят..
« Отговор #4 -: 22/03/2012 08:26:03 pm »
Бат Сторми чакаме с нетърпение  :)

CnapKu

• Публикации: 289
  • Репутация +2/-4
« Отговор #5 -: 22/03/2012 08:38:29 pm »
Хич не му бях обърнал внимание на това, благодаря за урока :)

Rainstorm

• Лидер
  • *
  • Публикации: 710
  • Репутация +12/-7
  • Мирослав Асенов
« Отговор #6 -: 23/03/2012 09:05:13 pm »
Сега се сетих за нещо, което съвсем бях забравил. А преди години го използвахме и вършеше работа.
Сега тествах- не че е нещо кой-знае какво, ма пак си е някакъв малък трик.

И така! Още един начин за търсене на бой:
По страниците на бандите!
Отваряме произволна страница на банда, разглеждаме внимателно гангстерите, техните нива и респект.
И си подбираме подходящи.
Тук плюса е че виждаме тези които са онлайн - дали са със щит, или без!
(Което всъщност го има и в новата търсачка- в смисъл показва дали някой е с щит или няма такъв).

П.п.: Казвам го съвсем накратко горното. Експериментирайте!

П.п.п: Иначе- за триковете и пинизите за търсене на бой, и подбиране на най-подходящ такъв, е доста дълга и обширна тема.
Ще се постарая да намеря време, и да опиша разни мои тактики и експерименти, които съм ползвал през годините.
(Преди съм писал много по тези въпроси. Темите ги няма вече. Ако намеря черновите си- ще ги публикувам, ако не- наново ще пиша).

И ще се радвам и други да споделят свой опит; тук, в тази тема!
...

@Доровски- не е нужно да си вип, за да ползваш въпросната търсачка!

:)
« Последна редакция: 23/03/2012 09:10:37 pm от Rainstorm »
"Това е всичко друго, но не и Игра!" (Бат Сторми+Кака Дари)

"Понякога е много по- мъдро човек да си замълчи, отколкото да каже нещо!" (Бат Сторми)
"Когато няма какво да кажеш, просто не казвай нищо!" (Аврора)
"Само първите няколко "месеца" е трудно, после се "свиква"!"   Фр.Л.Райт  :)

dobs7z

• Репутация +13/-22
« Отговор #7 -: 23/03/2012 09:24:05 pm »
^ Т'ва го знам..  ;D

Бай Вътьо

• Публикации: 1521
  • Репутация +19/-13
« Отговор #8 -: 23/03/2012 09:35:38 pm »
@Доровски- не е нужно да си вип, за да ползваш въпросната търсачка!

Това го бях забравил, преди известно време така си правех битките. :)
Ден след ден живота си минава с бърза скорост, всичко си отива, друго остарява.. Обръщаш се назад и поглеждаш, след това се плашиш че нищо хубаво не виждаш.. Замисляш се за миг "Бог ми прощава " и тази мисъл, знам, те успокоява.. Но въпреки това сълзите са в очите ти, усещаш натежал е камъка в гърдите ти.. Продължаваш да вървиш по мъгливата алея, устремен към края и на нея, мъглата става гъста и те задушава, опитваш се да дишаш, но не ти се получава.. След още крачка си вече на земята.. Оглеждаш се за някой, да те извади от лайната.. Искаш времето назад да върнеш, но не можеш.. Нямаш сили сам да си помогнеш..

ОбичамРусиКаки

• Глобален модератор
  • Публикации: 5275
  • Репутация +35/-35
  • thunderr123
« Отговор #9 -: 23/03/2012 09:36:49 pm »
Табове, Бисе, я разясни.. Май се досещам, но все пак кажи

ThatSomeone

• Публикации: 272
  • Репутация +3/-3
« Отговор #10 -: 23/03/2012 09:53:01 pm »
Единственият начин, който признавам аз е:

1. Класация по нива
2. Отваряне на n на брой таба (n > 10).
3. Започвам наред по табовете като след като набия, който мога нареждам другите според времето вляво табовете с най-малко оставащо време.
4. Преценям колко време има още до първият от предните табове и ако има достатъчно отварям още 5-10 от класацията по ниво.
5. Така докато не си направя всички битки ( ако това ми е целта ).

Допълнения:
Историята на битките е много важен помощник както и химикалчето и листа хартия ( освен, че пише кога можеш да биеш отново другия гангстер ). Никога не подвеждат и са ми сред любимите опции в играта. Дойде ли време да пердаша някой и стотните са от значение  :D

За това кога, как и защо да си провежда битките човек мисля, че може да се напише тема, която ще е по-обширна от всичко написано в тази накуп. Там има многобройни фактори. В момента още не съм навлязъл напълно в геймплея на 3.0 и затова не съм се нагърбил да напиша нещо подобно. А и е добре да давам шанс за изява на останалите.

Ако някой ще пише тема за това кога да правим битки няколко жокера от мен:
1. Какъв ден е, кога какъв ден ще е според гласуването, следене на опонентите кога, как и защо правят битки и смятат ли да вкарват кредити, за да не е ден на опит.
2. В начална фаза, в крайна фаза на играта, кога е добре да се правят битките.
3. Правилно разчитане на растежа на собственото ниво и това на останалите играчи, как да се възползваме максимално от всяка една битка.
4. Колко битки имаме и колко хора са качили ниво, колко хора тепърва ще качат ниво, което ще ни позволи да ги бием. Правилна преценка на класацията по ниво.
5. Участие в турнир по победи, сила, интелект.
6. Правилна преценка колко битки, колко нива може да качи играча и кога точно през деня ако е ден на сила или интелект в различните фази от сезона. Това има огромно значение при стимулантите за това колко ще струват и колко статистика ще дават.

и т.н. и т.н., мога да ви изброя над 10 различни ситуации, за всяка от които може да се напише поне по 4-5 реда най-малко обширен анализ :) Ако някой се захване с подобна тема му пожелавам успех и с радост бих помогнал с идеи.
« Последна редакция: 23/03/2012 09:54:48 pm от ThatSomeone »
Високи, сини планини,
Реки и златни равнини
Небе, по-нежно от коприна –
Това е моята родина!

dobs7z

• Репутация +13/-22
« Отговор #11 -: 23/03/2012 10:20:11 pm »
Аз бих написал такава, но ако в възможно да не се намаля моята репутация понеже не ме интересува, ами на друг човек който се бори за висока репутация. Това възможно ли е Паце  ;D
Напиши го ти и го прати на човека да го постне..  ;D