Новини: Промените в сезон 5.4 можете да откриете тук - http://forum.bgmafia.com/index.php?topic=65221.0

Автор Тема: наръчник на играча 4  (Прочетена 3264 пъти)

Makoun

• Гост
наръчник на играча 4
« -: 12/04/2014 08:37:39 am »
тема 4: стани фактор в играта

кои елементи правят играчите силни във версии тип 3.3

1. всеки играч с амбиции тренира редовно - тук е важно да се знае че това включва опциите треньор и ментор   както и ежедневно запълване на точките до 24. Стратегически се дебне смяната на деня за спечелване на някой друг милион показатели.

нагледно ще ви покажа разликата между 2ма играчи на 56 ниво например като единия ще тренира според горепосочения план:
тренировката на играча приемаме че е 240к . обикновения играч ще тренира на всеки 6 часа, като вечерта след 18 часа ще спре и ще запази 6 тренировки за другия ден . в рамките на тези 24 часа той ще тренира 24 броя тренировки , като играча който ползва ментор и треньор и запълва ще тренира 48 броя , което е двойно на вашия резултат. още по фрапиращо е когато предстои ден на сила/интелект. Тогава силния играч ще нагласи в 00 часа за смяната на деня да има заредени 24 тренировки пълни, като сложим запълването през деня + всички тренировки които си се натрупват през час , качествения играч ще тренира в ден на силата или интелекта 71 тренировки срещу 24 + 6 събрани от предния ден = общо 30
и какво получаваме 71 срещу 30, повече от двойно, като сложим и факта че ще тренираме на близо 500к тренировка в този ден , то резултата от 42 тренировки , са над 20м показател , което в респект е близо 7-8м
усетихте ли 1вата значителна разлика в играта си и тази на силните

2. важно е да знаете че връзките са важни - ако искате да сте силен играч то не прахосвате , а ги събирате.

как събираме връзки :
1/ работа - играем така че да можем да поддържаме точките ниско , да не се запълват и така на пропускаме нито една.
2/ куести - силните играчи не пропускат куести , като връзките от куест са приоритет и често се дават кредити за смяна на куести за да се правят повече за връзки спрямо тези за карти и пари. минимума често е 7 куеста за връзки , като 6 от тези 7 покриват всички средни и силни, понякога с малко късмет при смяната може да стигнем до всичките 9 за връзки, когато остане 1-2 слаби, то те може да не се сменят тъй като може смяната с кредити да излезе по скъпа от стойността на връзките в химика.
3/ боен клуб. - много важен за вас ако желаете да сте фактор, тъй като връзките от там са важен бонус който отнемате от вашите съперници в своя полза, в добавка и седмичната награда е още по голям стимул за участие.

основно връзките ще са ви нужни в късен етап в химика под формата на тренировки там , които ще ви бутат напред в класацията.

3. как правим битки - битките не се правят хаотично. - играем средно 4-5 нива под малката групичка която бърза като луда с нивата . целта е да имате приличен брой от 30-40-50 човека за бой на/над вашето ниво , боя над такива играчи ще ви носи хубави карти и събирането им ще ви носи полза, особено картите за сила /интелект . Не е хубаво да изоставате прекалено, тъй като ще губите показател от тренировките които се тренират ежедневно , които в процес на играта може да ви изиграят лоша шега

4. как тренираме правилно в химик и картите си - когато остане малко време до финала , но не прекалено малко разбира се , периодично следим химика и тренираме на части , като следим за оптимални стойности. важно е да използваме играчи които са тренирали картите си и практически са с високи числа на показателите , те свалят нашия химик и тренираме евтино. картите за тренировки се тренират на възможно най-високото ниво , което можем да изчакаме, те винаги се тренират след като сме изчистили химика и връзките за него, защото тренирайки ги , влияем на цената на химика. колкото повече внимаваме и следим какво правят конкурентите , ще тренираме правилно и по-качествено спрямо тях , и често с почти еднакъв ресурс ще постигаме с 40-50% повече ефективност. търпението е важно ако сте амбициозен

5. сводник - курвите са важни , винаги трябва да сме с максимално умение на сводник , и да чукаме редовно, като всеки ден редом с тренировките запълваме и каките . така например ако не сте качили умението вие може да имате днес около 100тина бройки, докато с умение на макс , те ще се възстановяват по-бързо, макс бройката им ще достига до 400-500 , които запълнени ще ви правят по около 700 на ден. дали 700 е повече от 100- май да... тренирайки целия сезон от тях , вие може да си спечелите един 300-400м респект който да ви реши крайната позиция

6. как да подбираме уменията

ученик - 0  - чак когато решите да догоните накрая на сезона съперниците на макс , до тогава е на 0

парамедик - 0 - може да го добавите само в началото на сезона , после като имате много кръв не ви е нужен

куче - на макс  - полезно умение , увеличава енергията и границата на токсикиране.

сводник - макс - вече описах в точка по горе полезността му

драйвер - 0 - ненужно, в тая версия не ви вземат показатели . все още не можах да установя дали има ефект в бойния, но съм склонен да кажа не

шпионин - макс - препоръчително - давате по малко инфо на съперниците си за типа игра който водите , както и сте по-малко уязвим с гранати

бизнесмен - по избор - избора зависи от това дали имате рекети или бизнес който изисква точки на това умение

лидер - по избор - зависи от това дали членувате в банда - тогава е приоритетен , важен за бандовата атака , и рекетите , ако не сте в банда и нямате рекети  - излишен

боец - на макс - увеличава живота ви и риска при който ставате червен за арест , полезно умение - препоръчително

убиец -препоръчително -увеличава атаката ви пропорционално с развитието ви, важно като биете играчи с по висок левел , в бойния и прочие , хубаво е да се добавя. помага при атака с гранати
« Последна редакция: 12/04/2014 08:50:37 pm от Makoun »

Rocky_

• Публикации: 311
  • Репутация +0/-4
Re: наръчник на играча 4
« Отговор #1 -: 12/04/2014 03:24:51 pm »
+1111

-MinimaL-

• Публикации: 1592
  • Репутация +5/-12
  • Във сетивата вече всичко е Захир!
« Отговор #2 -: 12/04/2014 07:53:51 pm »
мисля, че трябва да му вдигнете репутацията, защото тук има много полезни неща(да не кажа всичко нужно)

Бай Вътьо

• Публикации: 1521
  • Репутация +19/-13
« Отговор #3 -: 12/04/2014 08:13:28 pm »
Само една лекичка подробност..

В ден на сила/интелект се правят 71 тренировки. При рескането се губи 1 точка, независимо от това дали се извършва преди или след 12 часа.
Ден след ден живота си минава с бърза скорост, всичко си отива, друго остарява.. Обръщаш се назад и поглеждаш, след това се плашиш че нищо хубаво не виждаш.. Замисляш се за миг "Бог ми прощава " и тази мисъл, знам, те успокоява.. Но въпреки това сълзите са в очите ти, усещаш натежал е камъка в гърдите ти.. Продължаваш да вървиш по мъгливата алея, устремен към края и на нея, мъглата става гъста и те задушава, опитваш се да дишаш, но не ти се получава.. След още крачка си вече на земята.. Оглеждаш се за някой, да те извади от лайната.. Искаш времето назад да върнеш, но не можеш.. Нямаш сили сам да си помогнеш..

-MinimaL-

• Публикации: 1592
  • Репутация +5/-12
  • Във сетивата вече всичко е Захир!
« Отговор #4 -: 12/04/2014 08:17:26 pm »
Само една лекичка подробност..

В ден на сила/интелект се правят 71 тренировки. При рескането се губи 1 точка, независимо от това дали се извършва преди или след 12 часа.

Да, няма начин да направиш 72, но ние така символично си го казваме.

Makoun

• Гост
« Отговор #5 -: 12/04/2014 08:51:08 pm »
за да сме крайно точни , коригирах тази малка не толкова важна подробност

PESTILENCE

• Публикации: 4
  • Репутация +0/-0
« Отговор #6 -: 18/04/2014 02:09:50 am »
+1

town-

• Публикации: 15
  • Репутация +0/-1
« Отговор #7 -: 18/04/2014 02:27:24 pm »
Благодаря,това ще ми помогне да стана 1ви  8)
(Баща ти вика ли ти Хуьо - НЕ ,
ами как , ами как ще ти вика като си п*тьо ве пишлеме)

SHALBY

• Публикации: 13
  • Репутация +0/-0
« Отговор #8 -: 18/04/2014 02:38:44 pm »

Първи на последната страница?

Rocky_

• Публикации: 311
  • Репутация +0/-4
« Отговор #9 -: 18/04/2014 02:54:24 pm »

Къде ще ти помогне бе, да си зад мен  :D

Anonymous_

• Публикации: 40
  • Репутация +0/-0
« Отговор #10 -: 18/04/2014 03:26:01 pm »
Диляне, излез от филма  ;D

SHALBY

• Репутация +0/-0
« Отговор #11 -: 18/04/2014 05:45:24 pm »
Диляне, излез от филма  ;D

Ти излез от форума.

Anonymous_

• Публикации: 40
  • Репутация +0/-0
« Отговор #12 -: 1/05/2014 11:43:40 am »
Ти излез от форума.

Ще си стоя тука да те дразня с присъствие, няма да ти направя удоволствието да се махна.

SHALBY

• Репутация +0/-0
« Отговор #13 -: 1/05/2014 02:03:53 pm »
Ще си стоя тука да те дразня с присъствие, няма да ти направя удоволствието да се махна.

;D ;D
За твое съжаление не съм забил като вас 24/7 във форума и за разлика от някой от вас си имам живот и нито играя БГМАФИЯ нито съм зомби като някой от вас, визирам Мариян който просто ходи в темите и спами ненужно с цел да си дигне броя на мненията. Явно това е част от живота му но уви за мен не е.

Makoun

• Гост
« Отговор #14 -: 1/05/2014 04:18:23 pm »
направете си тема в лафче , по-подходяща за особен тип разговори