Новини: Промените в сезон 5.4 можете да откриете тук - http://forum.bgmafia.com/index.php?topic=65221.0

Анкета

За или Против лимитът на картите сте за новият сезон?

За.
Против.

Автор Тема: Лимит на картите.  (Прочетена 2885 пъти)

pingvin

• Публикации: 38
  • Репутация +0/-1
Лимит на картите.
« -: 25/08/2014 06:55:56 pm »
Моля всеки един да гласува,за да може админите да решат.

Al0neWhiteW0lf

• Публикации: 81
  • Репутация +1/-0
Re: Лимит на картите.
« Отговор #1 -: 25/08/2014 07:01:51 pm »
Аз съм твърдо ЗА и ми харесва тази нова реализирана идея в играта :). Смея да кажа, че играта върви в правилен път за разлика от миналите сезони :).

WorldCup2014

• Публикации: 62
  • Репутация +0/-0
« Отговор #2 -: 25/08/2014 07:05:08 pm »
Напълно ЗА! Шанса за изненади с лимита е по-малък, въпреки че все още го има.

Axl_Rose

• Гост
« Отговор #3 -: 25/08/2014 07:13:46 pm »
(с оглед формулировката на въпроса сега) категоричен вот ДА СЕ ЗАПАЗИ лимита:
Премахването на лимита би било крачка назад към версия 3.3, това всъщност в момента, заедно с показателите от бой е основното, което формира стратегия за игра от по-класически тип (да речем в стил "ретро", което допада на голяма група стари играчи, които както забелязвам се завръщат един по един), а не изкривеният модел на трупане на ресурс 4 месеца за финално блъскане, който прилагахме в последните два сезона.
В същото време, точно този лимит, паралелно с премахването на опцията за закупуване на стимуланти с кредити, превърнаха Химика в това, което наистина трябва да бъде като изначална идея, а именно способ за наваксване от изостанали играчи - пояснявам:
В момента силните играчи нямат изгода от ползване на химик, тъй като вече са тренирали стотици карти, показателите им са много високи и съответно стимулантите са им прекалено скъпи, докато започналите по-късно играчи имат възможността да натрупат на бързо 40-50 нива, като събират връзки през това време и да се възползват от много по-ниската за тях цена на стимуланта, за да компенсират голяма част от изоставането си по показатели, спрямо играещите от самото начало на сезона. Най-хубавото за всички вас играчите е, че нищо от това не е обвързано с допълнителни разходи за стотици, дори хиляди кредити, за да бъдете на сравнително високи позиции, ако мислите и играете правилно...
В крайна сметка и трите промени бяха дискутирани дълго време и направени именно с цел да направят игра поли-стратегически ориентирана, както и да поизравнят възможностите на играчите, като пресекат възможностите на така наречените "смс"-зареждачи.
Иначе казано, "не пипай нещо, което работи добре". :)
« Последна редакция: 25/08/2014 07:25:28 pm от Axl_Rose »

Axl_Rose

• Гост
« Отговор #4 -: 25/08/2014 07:15:50 pm »
Аз съм твърдо ЗА и ми харесва тази нова реализирана идея в играта :). Смея да кажа, че играта върви в правилен път за разлика от миналите сезони :).

Въпросът, мисля, е дали да се премахне лимита?...
Според твоя отговор (а доколкото разбирам ти допада лимита) ти си ЗА премахването му... :)

pingvin

• Репутация +0/-1
« Отговор #5 -: 25/08/2014 07:18:46 pm »
Въпросът, мисля, е дали да се премахне лимита?...
Според твоя отговор (а доколкото разбирам ти допада лимита) ти си ЗА премахването му... :)

За или Против лимитът на картите сте за новият сезон?

Дино айде чети внимателно? :o

Axl_Rose

• Гост
« Отговор #6 -: 25/08/2014 07:20:15 pm »
Сори, сега забелязах, че или аз не съм догледал или авторът в движение е сменил въпросът (което мисля че всъщност е по-вероятно, четейки и втория пост по темата)... така че твоят отговор на този конкретно въпрос е  обоснован, а аз ще трябва да редактирам своя пост по-горе..., макар и в общи линии да е ясно, че мнението ми е категорично В ПОЛЗА на лимита, независимо колко пъти променим контекста на въпроса... :)

(на 99% съм сигурен, че първоначалната формулировка беше "За или Против ПРЕМАХВАНЕТО на лимита на картите" и след като гласувах против, докато си изиграя бойния клуб и се върна да си напиша коментара, вече беше подменен без думата "премахване"... все едно...)
« Последна редакция: 25/08/2014 07:23:22 pm от Axl_Rose »

pingvin

• Репутация +0/-1
« Отговор #7 -: 25/08/2014 07:22:16 pm »
Нищо не съм променял :)

smily

• Лидер
  • *
  • Публикации: 67
  • Репутация +5/-6
« Отговор #8 -: 25/08/2014 07:26:47 pm »
Абсолютно подкрепям Дино. Лимита трябва да го има и с това дава възможност за най-различни стартегии в играта.
Бих разнообразил малко в другата посока, като се нарави карта (може да се печели САМО от турнир) с която може еднократно за 10 дена например да увеличиш двойно лимита на дадена карта. По този начин ще се стимулира играта в турнирите и ще има още повече стратегии за развитие.
Освен това е добре младите играчи да следят какво правят силние играчи вместо да разчитат само на тренировките ...
За активизиране на играта и повече онлайн играчи бих предложил да се завиши %  на бонуса за бой над ОНЛАЙН играч. Това ще даде по-голям превес на боя над тренировките и по-активна игра.
« Последна редакция: 25/08/2014 07:33:40 pm от smily »

Al0neWhiteW0lf

• Репутация +1/-0
« Отговор #9 -: 25/08/2014 07:33:41 pm »
Лол.. Не ме плаши така... Реших, че съм сгрешил аз нещо и си викам, че студент станах, пък да не съм се научил да чета?!  :o  В рамките на шегата го казвам, да не приемеш сега ти пък, че ти казвам, че не можеш да четеш  ;) . Дам... Именно този класически стил, както ти го нарече ми допада и на мен и смятам, че играта върви в правилна насока  :).

MEGATRON90

• Публикации: 190
  • Репутация +0/-3
« Отговор #10 -: 25/08/2014 07:43:48 pm »
 И аз съм за лимитите на картите така играта е по равностойна иначе преди ставаше една мъка :)Добра анкета Жижо . Иване ти за първи път заставаш над думи написани от играч от бгмафията за  Дино става въпрос. Можел си  :D

dani881

• Публикации: 12
  • Репутация +0/-1
« Отговор #11 -: 25/08/2014 07:49:16 pm »
Аз сам против. :)

Axl_Rose

• Гост
« Отговор #12 -: 25/08/2014 07:52:30 pm »
И аз съм за лимитите на картите така играта е по равностойна иначе преди ставаше една мъка :)Добра анкета Жижо . Иване ти за първи път заставаш над думи написани от играч от бгмафията за  Дино става въпрос. Можел си  :D

Дани, не си прав :) С Иван често сме имали общи възгледи по отношение на играта, а ще ти напомня, че въпреки неразбирателствата помежду им, Иван често е подкрепял и много от добрите идеи, които Иво е давал в насока подобряване на играта. Не на последно място имай предвид, че повечето от промените, които направиха играта малко по-интересна, са резултат именно на консенсуса по тези теми между играчи като Явор, Иван, Иво, Митко (NightHawk), Томо и други мислещи хора, и администрацията :)
Това, че понякога се джавкаме помежду си, не означава, че нямаме сходства в размишленията и идеите си по отношение на любимата ни игра и това, как тя да бъде едно по-хубаво място за всички :)

smily

• Лидер
  • *
  • Публикации: 67
  • Репутация +5/-6
« Отговор #13 -: 25/08/2014 07:55:22 pm »
Хората които познават 'тънкостите' на играта са много малко. На практика това са повечето които са се борили за ТОП 3 ... или тяхните съветници. Вички други са едни 'разбирачи' дето знаят само много да приказват... Останалото може да си правите сами изводи.

Al0neWhiteW0lf

• Репутация +1/-0
« Отговор #14 -: 25/08/2014 07:58:46 pm »
^ Не съм съгласен с това мнение. Не само тези споменати хора знаят тънкостите на играта ;). А начина по който се изрази може да бъде приет като обиден от тези, които не са се борили за топ 3 (и техните съветници) .