Новини: Промените в сезон 5.4 можете да откриете тук - http://forum.bgmafia.com/index.php?topic=65221.0

Автор Тема: Къси въпросчета  (Прочетена 358 пъти)

sound3r

• Публикации: 43
  • Репутация +0/-3
Къси въпросчета
« -: 16/04/2017 11:48:23 pm »
Бих желал да поразпитам каква е 'модата' в играта в момента, защото обмислям да играя следващия сезон. Накратко - играех бгмафия преди доста години и ми трябва малко ъпдейт за новостите в играта. Преди 'цаката' беше да блъскаш и после да си качиш уменията, но сега виждам че няма умения които директно да вдигат интелектът и силата, та въпросът ми е всеки си играе на макс или ? (макс умения, макс инвентар, и тн). Също така, ъпдейтват ли се (и как) куче/кола/оръжие или се падат от обири? Същият въпрос и за специалните предмети ;д Моля без лигави отговори или ебавки, просто нямам време за да разуча тези неща и ще се радвам на нормални отговори ;д :) На кратко ако някой чаткащ ми напише 1 резюме за какво иде реч ще го почерпя.  O0

Christian

• Публикации: 128
  • Репутация +0/-0
  • тука ми е добре да ми е зле
Re: Къси въпросчета
« Отговор #1 -: 17/04/2017 01:22:48 am »
но сега виждам че няма умения които директно да вдигат интелектът и силата, та въпросът ми е всеки си играе на макс или ? (макс умения, макс инвентар, и тн)
-На макс трудно да се каже, нарочно стоят по ниско ниво да бият за карти. Всеки върти куест за битки и няма умения които да ти вдигат интелекта и силата, вдигаш си ги сам(ти си избираш кои)а сила , интелект и сексапил най-често от битки, защото показател се качва основно от тва и тренировките
също така, ъпдейтват ли се (и как) куче/кола/оръжие или се падат от обири?
-Има възможност да ти се падне кола,куче,оръжие от обири но то ще е 0/20 подобрения, има фабрики с някакви нови проучвания ( аз не ги разбирам много ) но знам че трябва да вкараш хиляди кредити и много време за да си качиш евентуално подобрение на продукцията (филмарска работа за мен )ако искаш да си производител естествено, но аз бих ти препоръчал да си купуваш от пазара ''готови''
Същият въпрос и за специалните предмети
-Както казах, няма умения и специални предмети които да качват интелект и сексапил има
-ученик, вдигаш опит по бързо
-парамедик, едно от ненужните умения в играта, животът и енергията ти се пълнят по-бързо и губиш по-бързо токсикация (+20% по-бързо/ниво). В битка с банда преди всеки рунд качва кръв и енергия на всички (+1/ниво). но има стотици картиза детоксикация , излизане от болница и запълване на живот
-куче, увеличава лимита на енергия
-сводник, оправяш повече курви на ден (+1/ниво). всеки ще ти каже да го качваш на макс но ако не искаш да висиш по 20 минути по хотелите за да оправяш курвите си избери колко искаш да го качиш
-драйвър, безсмислено като парамедика, вече не се губят показатели от бой така че си спести тази точка за някое друго умение
-шпионин, виждаш повече инфо за другите ,а те виждат по малко за теб, качваш по желание
-бизнесмен, в началото е важно но после когато парата няма голяма стойност не е от особена важност
-лидер, не увеличава членовете на бандата както преди, а увеличава способностите на всеки член на бандата (+5%/ниво) в битки с банди. Увеличава рекет атаката на всички членове на бандата.
-боец, качваш по желание в зависимост дали искаш да печелиш турнири по излизане от затвора защото . увеличава рискът при който могат да те арестуватПо-голяма защита на рекетите (+6%/ниво).Увеличава максималния живот (+10/ниво).
-убиец, най-важното за мен умение, увеличава атаката (+3%/level). По-точен си с гранати.

Не съм от най-опитните в играта, но се надявам поне малко да съм помогнал
Битки,тренировки,агенти,работа,куест,доносник
агенти,работа,тренировки,работа,битки,куест,работа,доносник,битки,агенти,тренировки,куест,агенти,работа,доносник,битки

Christian

• Репутация +0/-0
« Отговор #2 -: 17/04/2017 01:26:18 am »
Има и консумативи ( патрони, гориво, храна ) те се произвеждат в заводите според продукта ( кола- гориво ), ако дадено оръжие е 0/20 подобрения при всяка битка ще ти взима 20 патрона, ако си го качил на макс 20/20 или си го купиш такова ще ти взима по 1 патрон , гориво , храна
агенти,работа,тренировки,работа,битки,куест,работа,доносник,битки,агенти,тренировки,куест,агенти,работа,доносник,битки

sound3r

• Репутация +0/-3
« Отговор #3 -: 18/04/2017 02:10:08 am »
А от къде се купуват храна, патрони и тн за използването на оръжията в инвентара?

psychosociall

• Публикации: 397
  • Репутация +0/-3
  • YNWA!!
« Отговор #4 -: 18/04/2017 02:38:56 am »
А от къде се купуват храна, патрони и тн за използването на оръжията в инвентара?

черния пазар, евтини са

sound3r

• Репутация +0/-3
« Отговор #5 -: 18/04/2017 05:46:37 am »
Мерсаж!

R_i_C_h_B_o_Y

• Модератор
  • Публикации: 102
  • Репутация +0/-0
« Отговор #6 -: 18/04/2017 06:33:20 pm »
Също може и сам да си ги произвеждате във фабриките за оръжия/коли/кучета .

Бай Вътьо

• Публикации: 1516
  • Репутация +19/-13
« Отговор #7 -: 18/04/2017 06:54:53 pm »
Дооста назад в спомените ме върна, честно. Времето, когато някои умения вдигаха показателите.. Ех, ех.. Но - да, това е история вече. Вдигаш определено ниво, махаш ученика и блъскаш яко боен за връзки. Рескаш яко куестите с кредити за битки и биеш хора с минимум 6 нива под твоето. Преди, когато си играел оръжията имаха живот - хабеха се, после го махнаха, искахме да го върнат и сложиха консумативите. Най-евтино е сам да си ги правиш - в съответната фабрика, вдигаш я и без да даваш допълнително можеш да произвеждаш консумативи. Ако не ме лъже паметта - 57к ти иска за 2880 храна/патрони/гориво.

Не знам точно колко отдавна не си играл, но в темата, която ще ти пусна са описани картите. Темата е стара, но картите са си все същите.

http://forum.bgmafia.com/index.php?topic=54800.0

Друга стара тема, която също би могла да ти бъде от полза..работата си е същата, само дето е писана по време на доста по-стара версия..

http://forum.bgmafia.com/index.php?topic=53791.0

Някъде около 70 ниво бях вдигнал два завода, струваха ми около 700 кредита да отключа актуалните оръжия от 0-та + 2-те екстри - фабрикант (произвеждаш 2х по-бързо) и Учен (проучваш 2х по-бързо). Първото е ясно защо, а второто е работата с тия проучвания.. Ако знаеш как и ти се занимава, естествено можеш да произвеждаш направо 20/20 оръжия. Но за това си трябва някой да седне да ти обясни по-подробно. Доста подробно, тъй като на мен като ми обясняваха си спестиха някои детайли и 2 дена не правих нищо буквално. Малко е безсмислено и силно ме съмнява, че могат да се избият кредитите, които се влагат. Като се навъдят 3-4 производителя, които постоянно се подбиват, заеби.. Отделно имат "праг" - няма как да продават по-скъпо от контрабандиста, което си е голям недостатък. Единствената файда от тия заводи изглежда е в началото на сезоните заради консумативите. И вече, ако наистина няма на къде да правиш оръжия за теб и бандата ти. Все пак за всяко следващо оръжия трябва наново да започваш с проучванията, което е адската занимавка. По-упоритите успяват в рамките на 2-3 дни да вдигнат оръжията на 20/20 и обикновено вече трябва да започваш да проучваш за друго.

Аз също не бях играл доста време и силно ти препоръчвам да поиграеш малко тоя сезон. Когато играх за последно се играеше по различен начин, не много, но все пак. Ей така да разгледаш какви възможности има, какво правят другите и така. Няма да навреди особено много.
Ден след ден живота си минава с бърза скорост, всичко си отива, друго остарява.. Обръщаш се назад и поглеждаш, след това се плашиш че нищо хубаво не виждаш.. Замисляш се за миг "Бог ми прощава " и тази мисъл, знам, те успокоява.. Но въпреки това сълзите са в очите ти, усещаш натежал е камъка в гърдите ти.. Продължаваш да вървиш по мъгливата алея, устремен към края и на нея, мъглата става гъста и те задушава, опитваш се да дишаш, но не ти се получава.. След още крачка си вече на земята.. Оглеждаш се за някой, да те извади от лайната.. Искаш времето назад да върнеш, но не можеш.. Нямаш сили сам да си помогнеш..

sound3r

• Репутация +0/-3
« Отговор #8 -: 19/04/2017 05:21:03 pm »
Благодаря за отговора! Следващ въпрос, като изпълня всички 9 куеста да кажем, ако цъкна "Смени" ще ми отвори ли 9 нови куеста или трябва да чакам?
« Последна редакция: 19/04/2017 05:46:27 pm от sound3r »

ОбичамРусиКаки

• Глобален модератор
  • Публикации: 5267
  • Репутация +35/-35
  • thunderr123
« Отговор #9 -: 19/04/2017 09:13:13 pm »
Не, сменят се само незавършените куести.

sound3r

• Репутация +0/-3
« Отговор #10 -: 19/04/2017 10:44:30 pm »
Значи да разбирам че основният начин за набавяне на връзки е бойният клуб? Следващ въпрос - знам че вероятно мненията са различни, но ученик 0 или макс? Следващ въпрос има ли смисъл от рекети?

Christian

• Репутация +0/-0
« Отговор #11 -: 20/04/2017 03:22:45 pm »
За бойния трябва да си поне втория по сила в категорията си иначе ще си на огромна загуба, и  ежедневно трябва да си с дясна ръка. За ученика на макс е според финансовото ти състояние. Ако си решил да караш по-бързо с нещата качваш го и си стоиш първи по нива, но трябва да внимаваш защото ще изпаднеш в положение, че по нататък няма кого да биеш за опит, плюса е , че химика ще ти е евтин и тренировките ще ти носят повече показател като си голямо ниво. Но ако си ежедневно с дясна и имаш бая кредити няма да ти е проблем. Ако нямаш такъв ресурс си стой без ученик, защото като биеш ще ти се падат безплатно карти за битки, точно тия карти за които всеки върти куеста, защото като биеш по големи нива от твоето получаваш и по хубава карта, това важи и за картите за сила и интелект, докато този който е първи по нива ще получава само запълване на енергия, живот или опит по 1000 които са безсмислени. Рекетите са важни само в началото когато взимаш по 30-40 милиона а кредита е милион и нещо.

sound3r

• Репутация +0/-3
« Отговор #12 -: 20/04/2017 04:34:40 pm »
Мерсаж за изчерпателният отговор! Почвам лека-полека да навлизам в играта :)

NQKAVTAM_93

• Публикации: 143
  • Репутация +0/-0
« Отговор #13 -: 20/04/2017 09:29:27 pm »
За бойния трябва да си поне втория по сила в категорията си иначе ще си на огромна загуба, и  ежедневно трябва да си с дясна ръка. За ученика на макс е според финансовото ти състояние. Ако си решил да караш по-бързо с нещата качваш го и си стоиш първи по нива, но трябва да внимаваш защото ще изпаднеш в положение, че по нататък няма кого да биеш за опит, плюса е , че химика ще ти е евтин и тренировките ще ти носят повече показател като си голямо ниво. Но ако си ежедневно с дясна и имаш бая кредити няма да ти е проблем. Ако нямаш такъв ресурс си стой без ученик, защото като биеш ще ти се падат безплатно карти за битки, точно тия карти за които всеки върти куеста, защото като биеш по големи нива от твоето получаваш и по хубава карта, това важи и за картите за сила и интелект, докато този който е първи по нива ще получава само запълване на енергия, живот или опит по 1000 които са безсмислени. Рекетите са важни само в началото когато взимаш по 30-40 милиона а кредита е милион и нещо.

Колега , за някой неща съм съгласен с теб , но за други не :)

Относно бойният клуб - не ти трябва да си задължително с дясна ръка , а задължително с лява и като се записваш , ако можеш да го играеш ..