Новини: Промените в сезон 5.4 можете да откриете тук - http://forum.bgmafia.com/index.php?topic=65221.0

Автор Тема: Парамедик и Драйвър  (Прочетена 122 пъти)

Бай Вътьо

• Публикации: 1516
  • Репутация +19/-13
Парамедик и Драйвър
« -: 1/07/2017 03:19:13 pm »
Две напълно безполезни умения.

Парамедик качва живота и енергията на членовете на бандата при битка с друга банда. Някой използва ли го? Предвид живота, който се вдига в тия версии на играта с умението Боец ме съмнява някой да го използва, освен заблудените душици, които още нямат идея кое е важно и кое не.

Драйвър - качва защитата, губиш по-малко пари като те бият. Не оказва влияние в боен клуб. Кой държи милиони в себе си, за да губи по-малко? Редки са случаите, в които се отплесваме и някой ни дрънка докато имаме пари в себе си. И тогава си взима толкова, че дали ще съм на макс драйвър или не, пак те стяга.

Логиката е малко странна по принцип. Лява ръка качва живота в бойния, лява ръка дава 30% защита. Играе роля в бойния, а самото умение Драйвър не.

А защо не играят и двете умения роля в бойния? Драйвър качва защитата - взимат ти по-малко живот в бойния, а Парамедик ти покачва живота в бойния.

Да уточня първо - който ме знае, знае, че аз боен НЕ играя.

Всяко друго умение има някакво полезно приложение в играта, освен тия двете. Някои уменията имат по-няколко приложения даже.. Като Боец например - качва максималния живот, вдига защитата на рекетите, вдига прага на риска. Или Убиец - качва атаката, по-точни сме с бомби. Защо трябва да има две или повече безполезни умения? Какъв е смисъла? Смятам, че с подобна промяна, тези две умения ще открият на играчите нови възможности за стратегии. Имаш по-голям избор, но и по-голямо ограничение. Ако играеш боен тия двете ще са задължителни, което от друга страна ще те кара да се лишиш от още нещо, а не само от ученик, за да ги държиш на макс. Другото, което е - специалния предмет за Драйвър се печели от турнир или сейф само, самия турнир по рекети почти не се провежда. Мноого рядко, защото умението е безполезно. Аптека и GPS се взимат единствено за постижението. И в началото на сезона да се пробута на контрата и да изкярим някой кредит отгоре.

Вероятно е малоумно и напълно безсмислено да се дават каквито и да е идеи. Вероятно и самата идея е малоумна, но все пак. Идея е. Ако някога изобщо има някакви планове да се променя играта. Да се поддържа и каквото още се сетите, една идея повече няма да навреди.
« Последна редакция: 1/07/2017 03:21:51 pm от Бай Вътьо »
Ден след ден живота си минава с бърза скорост, всичко си отива, друго остарява.. Обръщаш се назад и поглеждаш, след това се плашиш че нищо хубаво не виждаш.. Замисляш се за миг "Бог ми прощава " и тази мисъл, знам, те успокоява.. Но въпреки това сълзите са в очите ти, усещаш натежал е камъка в гърдите ти.. Продължаваш да вървиш по мъгливата алея, устремен към края и на нея, мъглата става гъста и те задушава, опитваш се да дишаш, но не ти се получава.. След още крачка си вече на земята.. Оглеждаш се за някой, да те извади от лайната.. Искаш времето назад да върнеш, но не можеш.. Нямаш сили сам да си помогнеш..

ОбичамРусиКаки

• Глобален модератор
  • Публикации: 5267
  • Репутация +35/-35
  • thunderr123
Re: Парамедик и Драйвър
« Отговор #1 -: 1/07/2017 03:26:15 pm »
Ами уменията са създадени да работят в определена версия на играта, а в текущата определено не всички са от първа необходимост и бих казал че дори има някои които не се предпочитат от играчите в нито една ситуация. По време на създаването на бойният клуб играта работеше по друг начин, но като цяло аз също подкрепям тази идея.

Jоkeraa

• Публикации: 17
  • Репутация +0/-0
« Отговор #2 -: 1/07/2017 04:26:58 pm »
Кажи ми във коя версия последно бяха ИЗПОЛЗВАЕМИ ? Щото аз от бая години не помня тва да е било използваемо !

Бай Вътьо

• Публикации: 1516
  • Репутация +19/-13
« Отговор #3 -: 1/07/2017 05:59:38 pm »
Ако не ме лъже паметта имаше един период, в който защитата беше от по-голямо значение, тогава и колите даваха защита вместо атака. Тогава имаше файда да се използва Драйвър. А за Парамедик не се сещам.. Евентуално версиите преди 2.0, но пак голяма файда нямаше.

В сегашната версия единствено Парамедик и Драйвър не се използват. От някои и ученик, поне докато не наближи края на сезона. Останалите са полезни, някои необходими, други не чак толкова, но има смисъл от тях. Спомням си имаше период, в който Шпионин беше излишен. От времето, когато се въведоха картите и текущия вариант на боеве с банда. Гръмнат те, нищо не губиш, излизаш си с карта, нямаше лимит и на картите, да си те гърмят колкото им е кеф. Показатели, за да скриеш не трябва да играеш в банда, бият ви и ги виждат. Сега е малко по-различно. Крием си парите по улиците, махнаха се възможността да ги крием в търговията, ако имаш повечко парички, аз лично не бих рискувал само с лотария, пускам и завеса, докато ме няма. Ако не вдигам шпионин ще ме гръмнат твърде лесно, ако ме гръмнат - не мога да пусна завеса. Отделно ще съм на -6%, което не е особено приятно. Демек от напълно излишно и безполезно умение се придаде някакъв смисъл на това умение.
Ден след ден живота си минава с бърза скорост, всичко си отива, друго остарява.. Обръщаш се назад и поглеждаш, след това се плашиш че нищо хубаво не виждаш.. Замисляш се за миг "Бог ми прощава " и тази мисъл, знам, те успокоява.. Но въпреки това сълзите са в очите ти, усещаш натежал е камъка в гърдите ти.. Продължаваш да вървиш по мъгливата алея, устремен към края и на нея, мъглата става гъста и те задушава, опитваш се да дишаш, но не ти се получава.. След още крачка си вече на земята.. Оглеждаш се за някой, да те извади от лайната.. Искаш времето назад да върнеш, но не можеш.. Нямаш сили сам да си помогнеш..