Новини: Промените в сезон 5.4 можете да откриете тук - http://forum.bgmafia.com/index.php?topic=65221.0

Автор Тема: Стрийм  (Прочетена 477 пъти)

Axl_Rose

• Гост
Стрийм
« -: 5/07/2017 08:53:32 pm »
Във връзка със зачестилите конспиративни простотии, витаещи из пространството на БГ Мафия ми хрумна идея (частично провокирана и от един мой съотборник), която (ако е осъществима) би била полезна за играта в няколко различни аспекта. Предложението ми основно е насочено към г-н ОбичамРусиКаки, понеже считам, че той би могъл и би имал желанието да го реализира, а от останалите потребители на форума ще очаквам добавки към идеята (а не поредната порция хейт).

Става въпрос за нещо като ежедневен пълен стрийминг на играта на един играч (с негово съгласие), който да бъде достъпен за гледане от всички желаещи, независимо дали с цел да се учат да играят играта или с цел да следят въпросния играч за въображаемите им измами и конспирации. Аз лично декларирам съгласието си до края на сезона да бъда стриймван непрекъснато.
« Последна редакция: 5/07/2017 09:00:18 pm от Axl_Rose »

Aphox

• Публикации: 7
  • Репутация +2/-0
Re: Стрийм
« Отговор #1 -: 5/07/2017 08:59:15 pm »
Аз съм ЗА. Готинка идея и на мен ще ми е готино да ме гледат хората как без нито 1 зареден кредит играя добре :D

gandalf4eto

• Публикации: 120
  • Репутация +0/-0
    • http://img517.imageshack.us/img517/3042/14557107.jpg
« Отговор #2 -: 5/07/2017 09:14:11 pm »
Аз миналия сезон бях почнал да стрийвам, но Ричито (Миро) ме поряза, че било реклама на чужд сайт което било недопустимо.. Нищо, че през него се рекламира и играта.

ЗА! :)

WiNnSsBG

• Публикации: 13
  • Репутация +0/-0
« Отговор #3 -: 5/07/2017 09:44:32 pm »
За
« Последна редакция: 5/07/2017 09:48:17 pm от WiNnSsBG »

RELOADED

• Администратор
  • Публикации: 2448
  • Репутация +2/-2
  • Ти вече ще си "Бай Гошоу СпамерЪ!"
« Отговор #4 -: 5/07/2017 09:56:38 pm »
Как очакваш друг да те стриимва ?

Axl_Rose

• Гост
« Отговор #5 -: 5/07/2017 10:00:02 pm »
Не съм запознат с материята, затова и го представям под формата на идея - мислех си за някакъв плъг-ин, който да работи автоматично, докато съм логнат в играта, но за целта ми е необходимо професионално съдействие.

WiNnSsBG

• Репутация +0/-0
« Отговор #6 -: 5/07/2017 10:04:52 pm »
Има Open Broadcast ако админите позволят да се използва а не причина за реклама и премахване ще е добре

RELOADED

• Администратор
  • Репутация +2/-2
« Отговор #7 -: 5/07/2017 10:05:32 pm »
Стриймингът е свързан със софтуер, които инсталираш на компютъра си и използваш.
Правиш си регистрация в съответния за това(излъчването) сайт, нагласяш кой прозорец да бъде уловен от програмата и пускаш.
Малко или много ще товари процероса ти, също щом ще учиш хора е предполагаемо, че трябва ако не в началото, то поне в даден момент от този стрииминг да включиш и микрофон към картината, евентуално фонова музика също :) 

Идеята ми е че няма как друг човек да го прави за теб, защото трябва да се управлява от твоя компютър.
Всичко друго което ми хрумва и не е горното е равносилно на даване достъп на друг човек до компютъра ти чрез teamviewer или подобна програма, но качеството ще е влошено многократно.
« Последна редакция: 5/07/2017 10:07:15 pm от RELOADED »

WiNnSsBG

• Репутация +0/-0
« Отговор #8 -: 5/07/2017 10:08:14 pm »
Стриймингът е свързан със софтуер, които инсталираш на компютъра си и използваш.
Правиш си регистрация в съответния за това(излъчването) сайт, нагласяш кой прозорец да бъде уловен от програмата и пускаш.
Малко или много ще товари процероса ти, също щом ще учиш хора е предполагаемо, че трябва ако не в началото, то поне в даден момент от този стрииминг да включиш и микрофон към картината, евентуално фонова музика също :) 

Идеята ми е че няма как друг човек да го прави за теб, защото трябва да се управлява от твоя компютър.
Всичко друго което ми хрумва и не е горното е равносилно на даване достъп на друг човек до компютъра ти чрез teamviewer или подобна програма, но качеството ще е влошено многократно.
Чухме че от друг играч след стреамване е бил премахнат подари реклама на друг сайт може да се бъркам тоест си е позволен стреама с примерна програма Open Broadcast ?

RELOADED

• Администратор
  • Репутация +2/-2
« Отговор #9 -: 5/07/2017 10:12:19 pm »
Не виждам как бихме могли да забраним някому да стриймва.
В известна степен последователя на мегатрон нали това прави, макар и по свой си творчески начин.

Axl_Rose

• Гост
« Отговор #10 -: 5/07/2017 10:16:26 pm »
..., също щом ще учиш хора е предполагаемо, че трябва ако не в началото, то поне в даден момент от този стрииминг да включиш и микрофон към картината, евентуално фонова музика също :) 

Това при мен няма как да се получи, защото през по-голямата част от времето съм логнат от местоработата си, а отделно и хич не ме бива в сценичните изяви :) Оставям го за някой мераклия-артист като БОРКИЧ :)
Който иска да хваща нещо от мен - да го гледа на картинки без коментар и да анализира за себе си :)

И това ми се изяснява, но през призмата на въпросните конспиративни теории ми се искаше да се измисли някакъв вътрешен за БГ Мафия плъг-ин, който автоматично да улавя всяко действие от екрана ми, за да е гарантирано, че няма манипулации... Видеоархивът за целия сезон да се натрупва някъде си, към което да има перманентен линк и тук, и в блога и във фейсбук-страницата на играта и когато се появи някой господин, като онзи с "жалкия" ник от другата тема, да отиде да гледа всеки куест и всяка битка и да събира и изважда колкото душа му иска, преди да се изпляска с безпочвени обвинения...
Явно обаче не е измислено още такова животно... :)... Та затова и пледирах към РусиКаки - да измисли нещо по темата :)
« Последна редакция: 5/07/2017 10:28:57 pm от Axl_Rose »

ГУЩЕРИНЬО

• Публикации: 18
  • Репутация +0/-0
« Отговор #11 -: 6/07/2017 01:10:38 am »
Като цяло ти предлагам да си направиш един "Дневник/Тема", в който/ято всеки ден ще споменаваш: колко битки си направил, куестите, агентите и т.н.
А относно стриймването е малко тегава работа... особено, ако не играеш само от 1 място, за което се съмнявам... Разбира се има начини как например, ако играеш от 2 места, да ги включиш и двете едновременно с помощта на плъгини, които се прибавят към програмата и т.н. Също така, ако искаш стриймовете да са тип топ - ще ти трябва един хубав процесор като за браузър игра и стабилен интернет. Казвам го, защото така или иначе не вярвам някой да седне да гледа някой в продължение на часове как играе, конкретно тази игра, пък и на всичкото отгоре качеството на стрийма да не е добро :D Разбира се, ако наистина си спретнеш стрийма с музичка, микрофон, камера(евентуално), като хората, както каза и RELOADED, може и да има хора, които да гледат с желание.
Оставям го за някой мераклия-артист като БОРКИЧ :)
Като цяло аз бях замислял да направя някой стрийм, но нямам много време и предпочитам като ще правя нещо, да го направя като хората, а не просто да отбия номера  ;D  Все пак не губете надежда, защото тия дни може и да спретна нещо  ;D
Колкото до ГУЩЕРИН, изгледал съм всичките му клипове, което автоматично ме превръща в негов фен! Нещо повече от това, след като ги изгледах препоръчах и на моя БОС АРМ_КОБРАТА да ги изгледа също и мога да те уверя, че и той му е голям фен.

БОРКИЧ-ПЕРОТО - СЕРТИФИЦИРАН ОНЛАЙН/REAL LIFE ГАНГСТЕР ОТ ИМЕТО НА НАЙ-ДОБРИЯ ИГРАЧ!
Сертифициран!

Ra3oR

• Лидер
  • *
  • Публикации: 752
  • Репутация +13/-11
  • LOVER! I love u !
« Отговор #12 -: 8/07/2017 10:41:51 pm »
Аз много бих искал да те гледам Аксел, но държа и на сценичните изяви. Не ме разбирай погрешно, но едва ли ще ми покажеш нещо ново по самият гейм-плей, но както си забелязал преди много време ( а и аз не крия) влюбен съм в теб и бих искал да видя и чуя нещо от теб, показващо, доказващо и завърждаващо способностите ти на един истински бгмафиот - ЛИДЕР. Не се притеснявай много, според мен не трябва да влагаш нищо повече от това, което си! За мен пак ще бъде безкрайно интересно да гледам и слушам лекциите ти на тема бгмафия :))))

Колкото до ГУЩЕРИН, изгледал съм всичките му клипове, което автоматично ме превръща в негов фен! Нещо повече от това, след като ги изгледах препоръчах и на моя БОС АРМ_КОБРАТА да ги изгледа също и мога да те уверя, че и той му е голям фен.

Единственият човек, който може да го засенчи все пак сигурен съм си ти, така че най-любезно и сърдечно те моля да стрийваш ПОСТОЯННО, а аз ще се погрижа максимално много твои почитатели да следят редовно изявите ти!!!! :)

П.П За първи път те виждам да се изказваш по тема и материя, която не ти е съвсем ясна :DDDDDD, (аз си мислих, че на теб не може да се случи, но алелуя, вселената е прекалено голяма). Ще си позволя да ти задам един уточняващ въпрос. Какво точно и на кой предлагаш, само това не ми стана ясно :) ?. Администраторите да стрийват от твоя компютър, някой друг да стриймва от твоя компютър, някой друг въобще да стриймва с позволението на администраторите, администраторите да направят специално платформа, от която да може да се стриймва бгмафия, или просто реши да предложиш нещо (което повтарям за 1ви път е недотам + несъвсем проучено, обмислено и естествено полезно за който и да е било) . Аз доколкото помня имаш цели 9 компютъра у вас, на работа, в колата, в парка и другите места не ги помня, моля уточни, понеже аз съм кандидат мераклия да стрийвам как играеш, към кой точно компютър да се включа?

П.П. 2 Моля с цялото си сърце само за сериозни отговори!!!

Моля и тези, които са написали ЗА, да ми помогнат да разбера какво точно означава това ЗА :)), За какво ?

Извинявам се, че може би задавам много глупави въпроси, но ние (бойците) сме крайно глупави хора, родени сме такива и е нужно да ни хвърлят малко повече светлина да се просветим и ние :)

« Последна редакция: 8/07/2017 10:53:07 pm от Ra3oR »
Кефи ме да се бъзикам, закачам, шегувкам и ебавам с вас ве, маняченца... Какъв е проблема??? Why so serious???

И за мен е задължително да се пишат само хубави неща, защото само това заслужавам!

ГУЩЕРИНЬО

• Публикации: 18
  • Репутация +0/-0
« Отговор #13 -: 8/07/2017 11:11:44 pm »
Щом BGRa3oR и ARM_KOBRATA са ми фенове, няма какво повече да кажа... Админи давайте ми 10к кредита в знак на благодарност и да се приключва :D

БОРКИЧ-ПЕРОТО - СЕРТИФИЦИРАН ОНЛАЙН/REAL LIFE ГАНГСТЕР ОТ ИМЕТО НА НАЙ-ДОБРИЯ ИГРАЧ!
Сертифициран!

ОбичамРусиКаки

• Глобален модератор
  • Публикации: 5267
  • Репутация +35/-35
  • thunderr123
« Отговор #14 -: 9/07/2017 11:48:07 pm »
Казвал съм какво е моето мнение по въпроса и преди. Аз лично го подкрепям като идея, НО има много пречки към това. До колкото разбирам твоята идея е някой друг да стриймва твоята дейност в играта, което практически както каза колегата по-горе е невъзможно. Стриймването става по следният начин: Теглиш програма (една от най-използваната е OBS (Open Broadcast Software)), след което получаваш един вид "ключ" под формата на код, който поставяш в twitch да речем за да се създаде т.нар. връзка между канала ти и програмата която реално излъчва сигнала. Това можеш да го направиш само и единствено ти и никой друг не може да го направи вместо теб от неговият компютър за да може то да работи на твоят и реално да стриймва твоята дейност.

Преди време имаше тема във форума свързана точно с тази тема в която обясних до известна степен как стоят нещата. Имаше дори идея от ваша страна ние да направим отделна странция която да извежда информацията за всички които стриймват играта - това няма как да стане автоматично. Малко по-запознатите с този вид дейност знаят че това трябва да се извърши със API, което ти дава достъп до главната информация в даден уебсайт за да можеш да я предадеш в твоят, също така да събираш главна информация и пр. Както обаче всички знаем в twitch няма игра "BGMAFIA" която ние да следим за live стриймове и съответно да следим всичко свързано с нея за да можем един вид да я прехвърлим при нас като видима информация. Трудно е за обяснение и за разбиране ако не знаете как работят тези неща, за това се опитвам да го обясня в най-простият и лесен начин за разбиране.

Отделно има друг проблем - TOS (Terms of service) на twitch. Съдържанието на стриймовете не трябва да бъде 18+, а играта един вид е 18+ и има голяма вероятност да бъдете баннати от въпросната стрийм платформа. Техните правила са изключително стриктни и при не спазване на никой от техният staff не му пука - директен бан.

Говоря за twitch главно, защото до колкото разбирам идеята ви е да стриймвате там.

TL;DR - Ние не ви забраняваме да стриймвате, просто трябва да намерите начин как да го направите.