Новини: Промените в сезон 5.4 можете да откриете тук - http://forum.bgmafia.com/index.php?topic=65221.0

Автор Тема: Последно  (Прочетена 835 пъти)

ОбичамРусиКаки

• Глобален модератор
  • Публикации: 5275
  • Репутация +35/-35
  • thunderr123
Re: Последно
« Отговор #15 -: 22/04/2018 02:14:34 am »
За да си "принуден" да закупиш специални оръжия, то ти трябва да си буквално в топ 3 по нива и никой в играта да не произвежда въоръжение, което не помня да се е случвало до сега в играта. Ако си топ 3 по нива, значи си топ играч, което автоматично трябва да те накара да зареждаш кредити. Няма игра в която да си на топ позиция и да не се изисква от теб да зареждаш за което (без значение малко или много)... не се става топ играч никъде ако не инвестираш "в себе си". Ако беше така, всички игри които някога сме играли и си играл щяха да фалират още на първият месец. Все пак приходите на този тип игри идват главно от топ играчите, с което трябва да се съгласиш.

Това за различните стратегии... Честно казано не съм играл играта до такава степен доста отдавна, и вероятно е така - нечестно спрямо играчите, които поддържат топ нива и позиции цял сезон някой просто да "изскочи" и да ги бие. Това е нещо подобно на meta, която се следва от играчите които искат да победят. И тук е така, само че под малко по-различна форма, която с времето трябва да се променя с правенето на различен вид промени, но към този етап това не се случва... не в това е главният проблем в момента.
« Последна редакция: 22/04/2018 02:21:37 am от ОбичамРусиКаки »

Christian

• Публикации: 140
  • Репутация +0/-0
  • когато не можеш да се сетиш кво да напишеш
« Отговор #16 -: 22/04/2018 06:50:47 pm »
Добре ще бъде поне да има и ''ВИП пакети'' за нивата които да са на що годе прилична цена. За 10 лв например да получаваш пакет с оръжия консумативи и някой спец предмет. Сега и турнирите са манипулирани заради играчи от сорта на: brat zapi6ise v turnira i 6teti varna kredita''. Крайно време е играта да бъде в ръцете на друг собственик !

ОбичамРусиКаки

• Глобален модератор
  • Репутация +35/-35
  • thunderr123
« Отговор #17 -: 22/04/2018 08:39:04 pm »
Аз пък съм на мнение че допълнително пренасищане на играта от страна на консумативи би ги обезсмислило още повече... Взимайки в предвид факта че седмица след началото консумативите вече не са "проблем" и не са нещо с което масата играчи трябва да се съобразява, което според мен е далеч от целта която е имало добавяйки ги в играта. Трябва да е балансирано - в началото да са нещо много важно (както е в момента), а в течение на играта те да не са толкова важно нещо, но не и да има играчи с десетки... дори стотици хиляди консумативи, които не могат да продадат заради въпросното пренасищане за което говоря. Това което ти предлагаш не би решило този "проблем", а точно обратното. Дори в началото те няма да са нещо важно и реално се губи техният смисъл.

Lemmy

• Публикации: 10
  • Репутация +0/-0
« Отговор #18 -: 23/04/2018 08:37:49 pm »
Не, играта не ми харесва вече и не я играя заради самата игра а за една малка част от малкото останали хора в нея, които мога да нарека приятели и с които ми е приятно да общувам и да си губя времето с лафене. Играта скоро ще изчезне, това е факт и ще ме е яд, че с тези хора тя ме обединяваше и с много от тях вече 8-9 години общувам а след като играта изчезне, вероятно ще изгубим всякаква връзка един с друг  (Не, че само за играта си говорим с тях :D ) и ще ми останат само хубави носталгични спомени от нощите с бира и лафчета в скайп :).  То и сега има много носталгични спомени, понеже не е същото като преди време и я няма онази невероятна атмосфера, която автора на темата описа, ама квот такова :). Имах един възрастен колега, който като ме види да се напрягам на работа ми казваше - "тях не ги е на кура, теб ли да те е на кура :D" (за шефовете) . В  случая и тук за собствениците може да се каже същото, така че не знам защо се напрягате да изразявате някакво недоволство, като в случая няма да бъде отразено. Беше кво беше, свърши :D  ::)

Christian

• Репутация +0/-0
« Отговор #19 -: 26/04/2018 07:40:13 pm »
Аз пък съм на мнение че допълнително пренасищане на играта от страна на консумативи би ги обезсмислило още повече... Взимайки в предвид факта че седмица след началото консумативите вече не са "проблем" и не са нещо с което масата играчи трябва да се съобразява, което според мен е далеч от целта която е имало добавяйки ги в играта. Трябва да е балансирано - в началото да са нещо много важно (както е в момента), а в течение на играта те да не са толкова важно нещо, но не и да има играчи с десетки... дори стотици хиляди консумативи, които не могат да продадат заради въпросното пренасищане за което говоря. Това което ти предлагаш не би решило този "проблем", а точно обратното. Дори в началото те няма да са нещо важно и реално се губи техният смисъл.
Точно това ви е проблема на вас, администрацията ! Когато някой реши да подобри нещо или да каже някаква идея, вие казвате: нищо не може да се промени, играта вече е скучна, това няма да реши проблема; ами тогава направете нещо което е по-достъпно и ако не привлече нови играчи тогава съберете всички на едно място ! Имам предвид за другите останали сървъри, като този е най умрял. Не знам колко точно други сървъра функционират, може би са още 2-3 , които имат по 130-150 играчи, които ако се обединят с този сървър нещата леко ще се подобрят. Ние (всички) сме дефибрилатори, тоест когато на човек(играта) сърцето му спре, ние сме длъжни да се опитаме да го ''съживим'' един вид. Но вашето отношение което цитирах по-горе освен едното нищо друго не можете да направите, а предполагам имате повече връзка със фирмата (ако не вие РусиКаки, то поне шефа ви дриимър)

ОбичамРусиКаки

• Глобален модератор
  • Репутация +35/-35
  • thunderr123
« Отговор #20 -: 26/04/2018 11:22:42 pm »
Не съм казал че играта е скучна. Това което казвам е точно обратното, има какво да се направи по играта (много неща и промени), които биха я направили в пъти по-интересна, динамична и разчупена от сегашното й състояние, но това далеч не я прави скучна както каза ти. Вие - играчите мразите екипа, защото мислите че нещо зависи от нас. От нас зависи да си получавате кредитите за които сте платили, да отговаряме на въпроси свързани с играта и да изчистваме играта колкото се може по-добре от обиди, провокации и пр. Това е ролята на администрацията, както е и във повечето игри. Това е ролята на съпорта абсолютно навсякъде, не знам защо смятате че ние като "работници" (както вече казах) можем да държим сметка на собствениците как да си поддържат играта и какво да правят с нея. Ако наистина така мислите, значи никога не сте ходили на работа и нямате идея дори как работят нещата на едно работно място... т.н. йерархия.

Лично аз се надявам нещата да се променят... излишно е да се казва че играта е в застой вече няколко години, но за това не е виновен никой в червено който виждате в играта. Абсолютно никой... Ние си вършим работата, наказваме според това което виждаме и можем да докажем, всичко друго което Вие смятате че става в играта просто няма нито пряка, нито косвена връзка с нас. Дали вярвате или не, това реално мен не ме бърка особено. Върша си работата от добра воля, от факта че това е играта която някога обичах и продължавам да обичам и харесвам, дори и в нейният застой в момента. И за това последното изречение съм сигурен че го казвам от името на целият екип, а не само от мое.

Christian

• Репутация +0/-0
« Отговор #21 -: 27/04/2018 01:47:06 am »
Аз никога не съм мразил администрацията (вас), повечето играчи също не ви мразят, това си е ваше мнение. Причината е, че ако погледнете малко по-стари теми ще разберете защо отношението на играчите към вас е такова. Да, във всяко стадо си има мърша (потребителите), но колко незаслужени бана сте раздали ? Това са думи на играчи, а не мои.
А за така наречената ''йерархия'' нека да дам един прост пример. Да кажем че сте рецепционист в хотел. Този хотел е играта. Когато клиента на този хотел е недоволен от дадено действие той на кого се оплаква ? Много ясно, че на рецепциониста, които от своя страна докладва на шефа (биг мейдж). Това се опитвам да кажа, че ние играчите нямаме абсолютно никаква връзка със някой по-висш, а единствено със администрацията, и оплакванията ни са във форума които пак се гледа от администрацията. Е тогава ако вашата работа е
От нас зависи да си получавате кредитите за които сте платили, да отговаряме на въпроси свързани с играта и да изчистваме играта колкото се може по-добре от обиди, провокации и пр.
тогава към кой да се обърнем за повече внимание ?

ОбичамРусиКаки

• Глобален модератор
  • Репутация +35/-35
  • thunderr123
« Отговор #22 -: 27/04/2018 04:31:23 am »
Повече внимание за кое?! Не мисля че който и да било от вас - играчите, ще каже нещо ново на собствениците, което те не знаят. Това което казах не значи че нямаме връзка със собствениците, това което казах значи че не можем да си наложим мнението върху тях. Знаят как стоят нещата в играта, не им е безизвестно и нито те, нито ние (администраторите), нито пък вие - играчите сте слепи. Всеки един го вижда, отделен въпрос е кой от каква перспектива.

Отделно за наказанията (въпреки че не е точно по темата на разговор), наказанията които са били налагани - 99% от тях са напълно основателни. Останалият 1% го оставям защото се случват грешки понякога и при обжалване с необходимите доказалтества, обяснение или каквото и да било - те биват премахвани, както не веднъж се случи и този сезон. Разбира се че играчите ще твърдят че са невинни, всеки би го направил. За тези 10 години които съм прекарал в играта не помня до сега да съм видял някой да си е признал вината за наказание директно без да увърта по какъвто и да е начин. Така че това което казваш за наказанията са просто празни приказки. Всеки един баннат в играта да попиташ - ще ти каже че банът му не е заслужен, или ще си измисли една редица глупости за това как екипа гледа отделни играчи по различен начин, но никой от тези хора (писателите и мислителите, които съчиняват тези простотии) не се замисля дори малко, че тези хора, които виждат в червено са прекарали в пъти повече време от говорителите в играта, и абсолютно никой от екипа не би правил подобен тип неща, защото както казах - все още се намират хора, които обичат и харесват играта... колкото и да я мразят останалите. Нито екипа, нито играчите, нито собствениците биха спечелили ако "бутаме" някого изкуствено напред. Отделно това може да се види по всяко едно време от собствениците на играта, и ако реално имаше нещо такова - сега нямаше да има кого да обиждате из докладите и вестника. :)
« Последна редакция: 27/04/2018 04:19:04 pm от ОбичамРусиКаки »

psychosociall

• Публикации: 404
  • Репутация +0/-3
  • YNWA!!
« Отговор #23 -: 27/04/2018 04:11:57 pm »
Нито екипа, нито играчите, нито собствениците биха спечелили ако "бутаме" някого изкуствено напред. Отделно това може да се види по всяко едно време от собствениците на играта, и ако реално имаше нещо такова - сега нямаше да има кого да обиждате из докладите и вестника. :)

Това е редно да се прочете от много заблудени птички ;D

Christian

• Репутация +0/-0
« Отговор #24 -: 28/04/2018 12:40:47 am »
така или иначе се отдалечихме от темата, тогава какво ще ви е обяснението (не че сте длъжен да отговаряте)за скандала със новата улица на играча Smily който от всякъде си личи че са го сиитвали след като и друг има достъп до паролата му, за това че определен админ от женски пол е ''подарявал'' карти за битки на ахл роуз , и още ''небезизвестни'' скандали като например че не би трябвало админ да има игров профил в играта , освен да си върши служебните задължения защото сме ставали свидетели и на това, а за това дали някой си измислят банове нека да напомня че в началото на играта а и в правилата се посочва че е забранена да се играе от лица под 18 годишна възраст и все пак е нормално някой да насоли майката на другия, но да се баннва по 1-2 дена е смешно

ОбичамРусиКаки

• Глобален модератор
  • Репутация +35/-35
  • thunderr123
« Отговор #25 -: 28/04/2018 07:35:36 am »
Тези твърдения са просто твърдения и нищо повече. За въпросният играч Smily - не помня каква беше ситуацията, но каквато и да е била - обръщаш към грешният човек от екипа с този въпрос.

Дори и всички потребители в играта да са пълнолетни (18+), това според теб значи че трябва да оставим комуникацията както на лично, така и в публичното пространство на произвола на съдбата, така ли?! Когато един нов потребител се регистрира и погледне вестника на играта пълен с най-долните неща които може човек да изрече и напише, това според теб не отблъсква ли новите играчи (колкото и малко да са те)? Аз лично ако вляза в подобен тип игра и погледна контрола върху играчите и играта от страна на екипа, бих излязал на момента и никога не бих се върнал на такова място - пълно с хора, които пишат гнусотии от какъв ли не вид.
Факта че играта е 18+ далеч не означава че трябва да толерираме подобен тип отношение между играчите, играта функционира по този начин от както съществува... и не само тук - навсякъде е така. Или ще се държиш както трябва с играчите и екипа, или няма да бъдеш част от нея. Да не споменавам времената когато ком. наказанията не съществуваха и се налагаше реален бан. Но малко от вас помнят тези времена...

Много се отклонихме от темата... Да се върнем към нея. :)

Christian

• Репутация +0/-0
« Отговор #26 -: 28/04/2018 12:13:44 pm »
каквото и друго да се пише, ясно е , че няма да има никаква промяна освен клавиатурна амортизация. Решенията са две: или се обединяват сървърите малко да живне тази игра, или нов собственик. Не помня точно кога беше, но някой беше казал, че ретрото се било продавало за 3 000лв. Ти явно си по запознат с интернет пазара, ако може уточни малко как става това, и да вземем да я купим.. .

PakSiZabravixParolata

• Публикации: 19
  • Репутация +0/-0
« Отговор #27 -: 12/05/2018 07:12:39 pm »
Кога стартира играта? Кой беше първият сезон ? Кой го спечели ? Коя банда беше фактор ?

Надявам се да знаеш отговора ! Приятен ден  :)

Само не разбрах за Алфа или за "официалната" Бета питаш :D Ники(?) whiteshark, THE GLOBAL LEADERS

NQKAVTAM_93

• Публикации: 147
  • Репутация +0/-0
« Отговор #28 -: 12/05/2018 08:13:09 pm »
Само не разбрах за Алфа или за "официалната" Бета питаш :D Ники(?) whiteshark, THE GLOBAL LEADERS

Познахте съвсем "случайно"  >:(

dani881

• Публикации: 13
  • Репутация +0/-1
« Отговор #29 -: 24/06/2018 01:58:07 pm »
Играта умира след всеки сезон а админите нищо не праят това е тъжното