Новини: Промените в сезон 5.4 можете да откриете тук - http://forum.bgmafia.com/index.php?topic=65221.0

Автор Тема: Скрийншот  (Прочетена 16154 пъти)

XtazY

• Публикации: 0
  • Репутация +0/-0
    • http://malcolm-fans.hit.bg
Скрийншот
« -: 2/05/2007 03:27:14 pm »
За тези , които още незнаят или не помнят как се прави скрийншот :
1.Отивате на прозореца , който искате да бъде показан.
2.Натискате Print Screen SysRq (на мен ми пише това поне).Намира се под Power и малко вдясно от F12
3.Отваряте програма за рисуване (Например Paint : Start Menu/Programs/Accessories/Paint)
4.Влизате в Edit/Paste и излиза Вашия желан прозорец за показване.
5.Сейфате с File/Save as...
6.Избирате си imageshack.us или img.data.bg и слагате сейфания файл там (Browse...)
7.Копирате най-долния линк и влизате в форума да пускате нова тема (публикация)
8.Когато решите да използвате файла пишете линка м/у
Пример:
9.Готови сте!

П.П.Моля не правете спам темата е за нови потребители при които се изисква скрийншот,а те незнаят как става

Браво!Заключвам я за да не пълни със спам!
« Последна редакция: 2/05/2007 03:29:01 pm от FlashLine »
Bball is a lifestyle :)

lf2

• Публикации: 4
  • Репутация +0/-0
Re: Скрийншот
« Отговор #1 -: 2/05/2007 03:34:40 pm »
Има и доста по-прости начини, чрез програми точно с тази цел.
Пример за това е SnagIT. Аз това ползвам може би от година-две за да не си играя допълнително. Мисля, че последната версия е 8, така че търсяте и теглете. ;)

FlashLine

• Гост
Re: Скрийншот
« Отговор #2 -: 3/05/2007 02:43:13 pm »
И така започваме с "как да направим Скрийншот":

1. Отваряте самия прозорец който искате да "снимате"..!!
2. На клавиатурата до F12 има един бутон - PrtScr SysRq (Print Screen) натискате го като задържате Alt..!!
(Alt+PrtScr - снима само отворения прозорец, само PrtScr целия екран)
3. Сега отидете в програмата Paint или която графична програма имате!
(Start -> All Programs -> Accessories -> Paint ако сте на БГ Старт -> Всички Програми -> Аксесоари -> Paint)
4. След като сте си отворили програмата, отворете нов документ. Сега дайте на Edit -> Paste.
5. Виждате, че снимката излиза. Сега можете да правите всичко с нея - надписи, рисуване, изрязване на части! Това е просто снимка!
6. След като сте готови със всичко, отивате на File -> Save As... Избирате къде да се запази (в коя папка), пишете име, избирате формат *.Png

А сега "как да го качим някъде и как да го покажем":

1. Влизате в този сайт, най добрия според мен!
2. Натискате на Browse (Преглед). Търсите картинката, цъкате два пъти бързо в/у нея, или веднъж и после цъкнете на Open (Отвори).
3. Натискате на Host It. Изчаквате да се зареди новата страница.
4. Излизат ви няколко линка, в таблички.
5. Копирайте най-долния линк.
6. След това във форума, в ново мнение натискате на бутона IMG, след което пейстнете в полето линка. Дайте на ОК и сте готови!

Пример:
Code:

И вече сте готови  Grin

Изцяло направено от Cybertack!